PSL-owski układ niszczy dobrego menedżera

  

Zawieszenie w obowiązkach prezesa Enei Wytwarzanie – spółki odpowiedzialnej w Grupie Enea za produkcję energii i ciepła oraz zarządzającej jedną z największych elektrowni w Polsce – to efekt działań dawnego, wywodzącego się z PSL-u układu.

Wacław Bilnicki od samego początku był mu bardzo nie na rękę. Zaraz po objęciu sterów w tym strategicznym przedsiębiorstwie zaczął je oczyszczać z wątpliwych interesów i powiązań. Uruchomił również kluczowe inwestycje infrastrukturalne (m.in. tymczasowy próg stabilizacyjny wody na Wiśle) i zdynamizował budowę bloku energetycznego. Na uderzenie nie trzeba było długo czekać. Wykorzystano do tego konflikt między byłym prezesem spółki (z nadania PSL-u) a obecną wiceprezes. Zaczęto rozpuszczać plotki, że Bilnicki jest zblatowany z PSL-owskim menedżerem i wspiera go w dążeniu do pozbycia się koleżanki z zarządu (co zdecydowało o jego zawieszeniu). Tymczasem to bzdura. Tym bardziej że ów PSL-owski menedżer na początku rządów koalicji PO-PSL… wyrzucił Bilnickiego z pracy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts