Uchodźcy już nie chcą do Polski. Spada liczba wniosków o azyl w naszym kraju

  

Angela Merkel zapraszała uchodźców. Niedawno wyszło na jaw, że nie mają w ogóle zamiaru czymkolwiek się zajmować, ponieważ czują się „gośćmi kanclerz Niemiec”. Okazuje się, że tak jak nie chcą pracować, tak też nie chcą przyjeżdżać do Polski – wynika z danych Eurostatu. Liczba wniosków o azyl w Polsce spada.
 
Uchodźcy mieli aklimatyzować się w Europie. Zostali zaproszeni i przyjechali. Lansowano nawet różne teorie, że jeśli będą oni pracować - nastąpi wzrost gospodarczy itd. Tego jednak nie chcą robić. W związku z tym ciekawie wyglądają dane, jakie przedstawił Eurostat. Dotyczą ilości składanych wniosków o azyl w Unii Europejskiej.
 
W całej UE o azyl ubiegało się w czerwcu 97 tys. 430 osób, z czego najwięcej chce udać się nadal do Niemiec – 74 tys. 575. Kolejnym krajem do którego chcą zmierzać są Włochy – 10 tys. 40 osób, następnie Węgry – 4 tys.745, Szwecja – 2 tys. 130, Belgia – 1 tys. 75. We Francji chciało być 6 tys. 545 osób – według danych z maja.
 
W Polsce w czerwcu wniosek o azyl złożyło 1597 osób. W lipcu liczba ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej zmalała do 1122 osób – podał Urząd do spraw Cudzoziemców.

 „Pod względem liczby składanych wniosków o ochronę w 2016 r., Ukraina znajduje się na drugim miejscu, za Rosją. W 2014 r. liczba obywateli Ukrainy ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy stanowiła 34 proc. ogólnej liczby ubiegających się o azyl, a w 2015 r. – 19 proc.”

– czytamy na warszawawpigulce.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: warszawawpigulce.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Starcia separatystów z policją

/ sxc.hu

  

Tysiące zwolenników niepodległości Katalonii wyszły na ulice Barcelony, by protestować przeciw wyrokom więzienia, jakie dzień wcześniej otrzymali przywódcy separatystów. Doszło do starć z policją, która użyła pałek, gdy demonstranci obrzucali ją świecami dymnymi i podpalali kosze na śmieci.


Trzy osoby zostały zatrzymane, gdy protestujący usiłowali sforsować barierki ustawione przed budynkami rządowymi w centrum miasta. Policja zdołała po południu odblokować kilkadziesiąt dróg oraz kilka linii kolejowych, które od rana okupowali demonstranci.

We wtorek nadal nie udało się jednak przywrócić prawidłowego funkcjonowania lotniska El Prat w Barcelonie po poniedziałkowych zamieszkach, w których ponad 40 osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, w starciach z policją, która użyła gumowych pocisków.

Przywódcy separatystów ogłosili we wtorek, że wyroki więzienia wzmocnią tylko determinację Katalończyków, by doprowadzić do referendum w sprawie secesji regionu. Były wicepremier Katalonii i lider jednego z dwóch największych ugrupowań separatystycznych - Republikańskiej Lewicy Katalonii (ERC) - Oriol Junqueras powiedział w wywiadzie dla agencji Reutera, że wyrok, jaki otrzymał przyczyni się do umocnienia ruchu na rzecz oderwania regionu od Hiszpanii.

Szef regionalnego rządu Quim Torra bronił masowych protestów przeciw wyrokom Sądu Najwyższego Hiszpanii, który skazał dziewięcioro katalońskich separatystów na kary więzienia wynoszące od dziewięciu do 13 lat. Uznał, że decyzja SN jest „nie do zaakceptowania”, a Katalończycy „rozpoczynają nowy etap (...) walki o samostanowienie”.

Pierwsze manifestacje Katalończyków niezadowolonych z wyroków skazujących separatystów rozpoczęły się spontanicznie w poniedziałek po południu na ulicach największych miast regionu.

W poniedziałek rano hiszpański Sąd Najwyższy skazał dziewięcioro katalońskich separatystów za podburzanie w związku z nielegalnym referendum niepodległościowym w tym regionie Hiszpanii, przeprowadzonym 1 października 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl