Ani Hanna Gronkiewicz-Waltz, ani nikt z władz stolicy nie pofatygował się, aby powitać na warszawskim lotnisku złotą medalistkę z Rio Anitę Włodarczyk. Choć wcześniej HGW chełpiła się jej zwycięstwem. W ostrych słowach skomentowała zachowanie prezydent Warszawy… Magda Gessler.

Hanna Gronkiewicz-Waltz z PO afiszowała się wygraną Anity Włodarczyk na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Zapomniała chyba wtedy, że nie tak dawno pozbyła się mistrzyni ze stolicy. Jednak jeszcze gorzej warszawski ratusz zachował się po powrocie złotej medalistki do kraju. Kiedy na lotnisku im. Chopina Włodarczyk witały tłumy Polaków, nie dało się wśród nich wypatrzeć żadnego przedstawiciela władz Warszawy. O samej HGW nie wspominając.

Zareagowała za to Magda Gessler, która zorganizowała uroczystą kolację na przywitanie Anity Włodarczyk, serwując ulubione potrawy polskiej zawodniczki. Przy okazji rozmowy z portalem jastrzabpost.pl Gessler ostro skrytykowała Gronkiewicz-Waltz. Podkreśliła, że niezauważanie Anity Włodarczyk przez władze miasta to „pewnego rodzaju skandal i wstyd dla Warszawy”.

Tym bardziej, że ktoś, kto zarządza pieniędzmi – przedtem w bankach, a obecnie zarządza pieniędzmi Warszawy – i robi to w taki sposób, że ignoruje taki wielki sukces Polski, ignoruje Polskę i ignoruje możliwości Polek! Będąc kobietą, i potraktować tak drugą kobietę z takim sukcesem… Proszę sobie samej odpowiedzieć…

– dodała Gessler.

Zobacz wideo: