Z tej strony HGW ataku się nie spodziewała. Oberwała od… Gessler – WIDEO

  

Ani Hanna Gronkiewicz-Waltz, ani nikt z władz stolicy nie pofatygował się, aby powitać na warszawskim lotnisku złotą medalistkę z Rio Anitę Włodarczyk. Choć wcześniej HGW chełpiła się jej zwycięstwem. W ostrych słowach skomentowała zachowanie prezydent Warszawy… Magda Gessler.

Hanna Gronkiewicz-Waltz z PO afiszowała się wygraną Anity Włodarczyk na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Zapomniała chyba wtedy, że nie tak dawno pozbyła się mistrzyni ze stolicy. Jednak jeszcze gorzej warszawski ratusz zachował się po powrocie złotej medalistki do kraju. Kiedy na lotnisku im. Chopina Włodarczyk witały tłumy Polaków, nie dało się wśród nich wypatrzeć żadnego przedstawiciela władz Warszawy. O samej HGW nie wspominając.

Zareagowała za to Magda Gessler, która zorganizowała uroczystą kolację na przywitanie Anity Włodarczyk, serwując ulubione potrawy polskiej zawodniczki. Przy okazji rozmowy z portalem jastrzabpost.pl Gessler ostro skrytykowała Gronkiewicz-Waltz. Podkreśliła, że niezauważanie Anity Włodarczyk przez władze miasta to „pewnego rodzaju skandal i wstyd dla Warszawy”.

Tym bardziej, że ktoś, kto zarządza pieniędzmi – przedtem w bankach, a obecnie zarządza pieniędzmi Warszawy – i robi to w taki sposób, że ignoruje taki wielki sukces Polski, ignoruje Polskę i ignoruje możliwości Polek! Będąc kobietą, i potraktować tak drugą kobietę z takim sukcesem… Proszę sobie samej odpowiedzieć…

– dodała Gessler.

Zobacz wideo:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: jastrzabpost.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pociąg Moskwa-Nicea zawieszony

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ministerstwo transportu Rosji poinformowało o zawieszeniu od 4 marca pociągów z Moskwy do Nicei we Francji. We Włoszech, gdzie jest najwięcej w Europie przypadków zarażeń koronawirusem, pociąg zatrzymuje się m.in. w Weronie, Mediolanie i Genui.

Resort zakomunikował, że połączenie kolejowe będzie zawieszone do odwołania, w ramach szerszych środków mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa w Rosji.

Oprócz Włoch, pociąg przejeżdża przez Białoruś, Polskę, Czechy, Austrię i Monako. Linia obsługiwana jest przez spółkę podległą Rosyjskim Kolejom Żelaznym (RŻD) i kursuje raz w tygodniu, odjeżdżając z Moskwy w czwartki, a z Nicei w niedziele.

We Włoszech do 14 wzrosła liczba zgonów w wyniku epidemii, a liczba osób zarażonych nowym koronawirusem do 528 - poinformował wcześniej włoski szef Obrony Cywilnej i rządowy komisarz ds. kryzysu, Angelo Borrelli. Na całym świecie koronawirus zabił już ponad 2,7 tys. osób, a liczba potwierdzonych przypadków zarażenia wynosi około 80 tys., w zdecydowanej większości w Chinach. Wirus rozprzestrzenił się w ponad 50 innych krajach.

3 lutego zostało zawieszone połączenie kolejowe między Rosją a Chinami. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts