Propaganda w wykonaniu Kremla. Nawet tego nie potrafili zrobić porządnie

  

W rosyjskiej telewizji wyemitowano 10 sierpnia reportaż. Traktował o ataku ukraińskich dywersantów na Krym, jaki miał mieć miejsce w nocy z 7 na 8 sierpnia 2016 roku. Widzów zapewniano również o tym, jak Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB) udaremniła próby zamachów.  Jednak wszystko wzięło w łeb przez jednego z internautów. Ten ujawnił, że materiał nagrano miesiąc temu, dokładnie 21 lipca 2016 roku – podają kresy24.pl. A miało być tak pięknie…
 
Władimir Putin niemal siłą usiłuje przekonać świat, że to Ukraińcy są winni wojnie w Donbasie. Tym razem jego „spece” od montażu i propagandy ewidentnie się nie popisali. Przygotowano materiał z rzekomego ataku Ukraińców na Krym. Czujnością wykazał się jednak internauta Alexey Goncharuk.
 
Na nagraniu, w 50 sekundzie filmu pojawia się zdjęcie Księżyca.
 

(Fot. screen YouTube)
 
Goncharuk wpadł na pomysł sprawdzenia faz Księżyca w sierpniu 2016 roku na półkuli północnej. Na jaw wyszło, że nie było pełni w dniach, jakie zostały podane w materiale rosyjskiej telewizji.
 

(Fot. screen moonconnection.com) 

Okazało się, że nie było pełni Księżyca również w pierwszych dniach sierpnia.  Wystąpiła natomiast ostatni raz 21 lipca.
 

(Fot. screen moonconnection.com) 

Rosjanie nawet porządnie nie potrafią dezinformować…

Zobacz wideo( Księżyc w 50 sekundzie nagrania):

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: kresy24.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont ulicy Garbary. Wkrótce koniec!

/ poznan.pl

  

Szybkie tempo prac i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót na ul. Garbary w Poznaniu – poinformował poznański magistrat. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się po całej szerokości ulicy.

Celem prac prowadzonych na jednej z głównych poznańskich ulic jest przygotowanie ulicy Garbary do wprowadzenia buspasa. Remont nawierzchni prowadzony jest na lewym pasie jezdni, na odcinku od ulicy Wielkiej do posesji nr 48.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że szybkie tempo prac remontowych i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się już po całej szerokości ulicy.

"Następny etap został zaplanowany już od 2 do 7 marca, kiedy drogowcy z Zakładu Robót Drogowych wyremontują prawy pas na odcinku od ulicy Estkowskiego do ulicy Wielkiej. Tydzień przerwy między kolejnymi etapami jest spowodowany koniecznością odtworzenia jezdni pobliskich ulic Mostowej i Wszystkich Świętych wraz ze skrzyżowaniem ulic Wszystkich Świętych i Garbary"

– podał Urząd Miasta Poznania.

Następnie na ulicy wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni środkowego pasa na odcinku od okolic przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Wielkiej. Przy sprzyjającej pogodzie prace te rozpoczną się 7 marca i potrwają tydzień.

Magistrat podał, że kolejne działania na ul. Garbary uzależnione będą od rozpoczęcia robót na ul. Jana Pawła II, gdzie dobudowany zostanie trzeci pas jezdni; od ronda Śródka w kierunku ul. Berdychowo.

Ulica Garbary to jedna z głównych dróg w ścisłym centrum Poznania. Według danych zaprezentowanych przez Urzęd Miasta Poznania, poruszające się nią autobusy czterech linii przewożą dziennie ok. 15 tys. osób. Według rozkładu jazdy autobusy powinny przejechać ul. Garbary w ciągu pięciu minut, ale ze względu m.in. na natężenie ruchu w centrum często zdarzają się opóźnienia. Magistrat wskazał, że wprowadzenie buspasa w tym miejscu pozwoli zminimalizować rozbieżności pomiędzy rozkładowym a rzeczywistym czasem przejazdu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts