Smażone ryby pomogą gospodarce

  

Z informacji zebranych przez Polską Izbę Turystyki wynika, że tego lata krajowy ruch turystyczny, zarówno w górach, jak i nad morzem, jest znacznie większy niż rok temu. To ożywienie w krajowej turystyce może być widoczne w danych o PKB za trzeci kwartał.

Większy ruch turystów potwierdzają m.in. Jan Sienkiewicz, wiceprezes Małopolskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki i Remigiusz Dróżdż, prezes Pomorskiego Oddziału PIT. Ten ostatni uważa, że wpływ ożywienia w krajowej turystyce powinien być widoczny w ogólnych danych o gospodarce. – Branża turystyczna to jeden z większych pracodawców w Polsce. Szacujemy, że w województwie pomorskim pracuje w niej ok. 28 tys. osób, a drugie tyle może pracować nieoficjalnie – uważa prezes Dróżdż.

Z badania przeprowadzonego przez Ipsos dla firmy ubezpieczeniowej Mondial Assistance wynika, że w tym roku 27 proc. osób wybrało wakacje za granicą, zaś 73 proc. wczasy w Polsce. Tych ostatnich będzie o 1,8 mln więcej niż w 2015 r. Średni deklarowany koszt wyjazdu na wakacje w Polsce wyniósł 1490 zł, czyli o 169 zł więcej niż przed rokiem.

W ocenie Jarosława Janeckiego, głównego ekonomisty Société Générale, wzrost obrotów w branży turystycznej będzie widoczny w danych o gospodarce, gdyż usługi stanowią znaczącą część wkładu do PKB. – Wydaje mi się, że usługi turystyczne będą w tym roku czynnikiem, który szczególnie w okresie letnim przyniesie nieco wyższe zyski dla firm, jak i wyższe odczyty z makroekonomicznego punktu widzenia – twierdzi. Jego zdaniem może to spowodować, że PKB w trzecim kwartale będzie nieco wyższy, może o 0,1–0,2 pkt. proc. Dodał, że wzrost będzie wskazywała raczej dynamika kwartał do kwartału, a nie dynamika roczna.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Gazeta Polska" z naklejką "Strefa Wolna od LGBT". Lewacy dostali szału, Instagram cenzuruje!

Zdjęcie ilustracyjne / Gazeta Polska

  

W kolejnym numerze "Gazety Polskiej" dodatkiem będzie naklejka "Strefa Wolna od LGBT". Informacja o tym fakcie nie spodobała się administratorom Instagrama. Serwis społecznościowy usunął wpis informacyjny, twierdząc, że jest to... mowa nienawiści. Czyżby wpływ miały na to skrajne opinie lewicowych środowisk, które z pianą na ustach atakują inicjatywę tygodnika?

Dziś w mediach społecznościowych "Gazety Polskiej" pojawiła się informacja o tym, że w najbliższym numerze - w kioskach od 24 lipca - dodatkiem do gazety będzie naklejka "Strefa Wolna od LGBT" z przekreślonym tęczowym symbolem, którym często posługują się homoseksualiści, transwestyci i biseksualiści, domagający się m.in. wprowadzenia "małżeństw" jednopłciowych. Nalepka to znak sprzeciwu nie wobec konkretnych osób, ale wobec radykalnie lewicowej ideologii godzącej w rodzinę i wartości, na których od wieków opiera się europejska cywilizacja.

Informacja o naklejce obiegła internet. Lewackie środowiska rozpoczęły nagonkę na "Gazetę Polską", doszukując się różnorakich porównań, często oderwanych od rzeczywistości. Wpis na stronie "Gazety Polskiej" był wielokrotnie komentowany i widać, że stał się niewygodny dla zwolenników środowiska LGBT, także dla polityków popierających tę ideologię.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej - ten sam, który mówił o adopcji dzieci przez homoseksualistów - zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury:

Szybko okazało się też, że niektóre media społecznościowe także nie wytrzymały ciśnienia związanego z tym tematem. Serwis Instagram usunął zdjęcie naklejki z profilu "Gazety Polskiej". Powód? "Mowa nienawiści i zakazane symbole". Nie sprecyzowano jednak, czy chodzi o symbol tęczy, czy może o to, że został przekreślony. Znając jednak standardy niektórych social mediów, można się tego domyślić.

Tak czy inaczej, zapraszamy do kiosków. Już 24 lipca z "Gazetą Polską" naklejka "Strefa Wolna od LGBT". Cenzury - nie będzie!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl