Para Prezydencka przygotowała wyprawki szkolne

Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Para Prezydencka po raz kolejny włączyła się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”.

Krzysztof Sitkowski / KPRP
Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Para Prezydencka po raz kolejny włączyła się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przygotowali sześć wyprawek szkolnych dla dzieci wraz z imiennymi dedykacjami. Trafią one między innymi do 11-letniej Wiktorii i 12-letniego Filipa – rodzeństwa wychowywanego w rodzinie zastępczej.

Ogólnopolska akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów” jest odpowiedzią na finansową trudność wielu polskich rodzin w przygotowaniu szkolnych wyprawek. Koszt wyprawki waha się od 500 do 1000 zł, co stanowi szczególne wyzwanie dla rodzin wielodzietnych, które najczęściej utrzymywane są z pracy jednego z małżonków.

Bardzo zależy nam na tym, aby 1 września wszystkie dzieci z uśmiechem poszły do szkoły

– powiedziała Pierwsza Dama.
 

(Fot. screen You Tube.com)

W tych tornistrach są nie tylko przybory szkolne, przede wszystkim, jest w nich energia, która młodym ludziom, którym nie zawsze dobrze się żyje, którym nie zawsze los sprzyja, pomoże w tym, żeby dobrze się uczyć

– powiedział prezydent Andrzej Duda zachęcając Polaków do przyłączenia się do tej akcji, któ®a trwa do 28 sierpnia.

Szczegóły na stronie Caritas.
 

 

 Źródło: prezydent.pl

#Caritas #wyprawka #Andrzej Duda #Para Prezydencka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo