Wstrzymują produkcję Golfa

  

Jeden z najpopularniejszych modeli samochodów w Europie przestaje być produkowany. Największa i macierzysta fabryka Volkswagena w Wolfsburgu wstrzymuje i ogranicza produkcję Golfa. Powodem jest brak komponentów do elementów wyposażenia auta.
 
W planach marki jest wstrzymanie produkcji Golfa we wrześniu w dniach 4-7, oraz w grudniu w dniach 19-22. Zakład w Wolfsburgu już w sobotę przerwał montaż samochodów.
 
Spowodowane jest to problemem z dwoma dostawcami podzespołów. Jedna z firm produkuje elementy skrzyni biegów.
 
Koncern na każdym wstrzymaniu produkcji ma tracić 45 mln euro tygodniowo.
 
Według „Bilda” ze stajni Volkswagena w tym roku wyjdzie o 15 tys. sztuk Golfów miej niż zakładano. Mówi się, że powodem wstrzymania produkcji może być również nadwyżka w produkcji. Model ma zalegać na placach Volkswagena.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,motogazeta.mojeauto.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Wydłużony rok akademicki? To możliwe - mówi minister nauki

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Jeżeli uczelnie nie wrócą do normalnego funkcjonowania w maju, to z całą pewnością rok akademicki będzie musiał być wydłużony - zasugerował dziś szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że w związku z epidemią koronawirusa Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pracuje nad przedłużenie grantów i ich rozliczeń.

W związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemii, kierownictwo resortu nauki 22 marca podjęło decyzję o przedłużeniu do 10 kwietnia zawieszenia funkcjonowania uczelni. Minister nauki Jarosław Gowin podkreślił wówczas, że zawieszenie uczelni nie oznacza ich zamknięcia, a zajęcia powinny być kontynuowane w jak najszerszym zakresie online. Pierwotnie zawieszenie zajęć dydaktycznych miało trwać do 25 marca.

Natomiast dziś Gowin zasugerował, że rok akademicki może się skończyć później, niż zwykle.

- Jeżeli uczelnie nie wrócą do normalnego funkcjonowania w maju, to z całą pewnością rok akademicki będzie musiał być wydłużony

- ocenił na antenie radia Zet.

[polecam:https://niezalezna.pl/319935-gowin-zapowiada-zaostrzenie-srodkow-bezpieczenstwa-nasz-model-walki-sprawdzil-sie-dotad-najlepiej]

Szef resortu nauki był również pytany o to, czy ministerstwo planuje możliwość przedłużenia grantów i rozliczeń grantowych "o czas kwarantanny".

- Tak, zdecydowanie nad tym pracujemy. Wszystkie niedogodności związane z okresem kwarantanny, okresem, który - już wiemy - prawie na pewno będzie się przedłużał poza święta wielkanocne, wszystkie te niedogodności będą uwzględnione

 - zapewnił. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts