Znają się jak łyse konie

  

Od miesięcy trwa serial pt. „Stadnina Koni w Janowie”. Na terenie stadniny stoją cały czas wozy transmisyjne TVN-u, odbywają się relacje na żywo itd. Wszystko zaczęło się, kiedy prezes Agencji Nieruchomości Rolnych naruszył status quo i odwołał ze stanowisk dyrektorów stadniny.

To pewnie przypadek, ale część poprzedniej kadry kierowniczej wywodziła się z Animexu, który ­w PRL-u należał do Centrali Handlu Zagranicznego. Firmy będące pod kuratelą CHZ-tu były pod specjalnym nadzorem służb i wielu z ich pracowników było na niejawnych etatach w służbach specjalnych. Punktem kulminacyjnym serialu miała być aukcja koni arabskich Pride of Poland, i była! Podczas niej doszło do wielu dziwnych zdarzeń, którymi powinno zająć się CBA. Bo jak to możliwe, że nie znaleziono pierwszego nabywcy klaczy Emiry, który wylicytował 550 tys. euro? Komu zabrano wadium? Jak to się stało, że współnabywcą Emiry został były dyrektor Marek Trela, który kupił ją z kimś z Francji za połowę pierwotnie wylicytowanej ceny? I co znaczą jego słowa: „Przyjaciele poprosili mnie o pomoc przy kupnie dwóch koni, co wykonałem, dokładając parę złotych do utargu aukcyjnego”?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts