W Grecji wprowadzono kwarantannę! Liczne przypadki malarii wśród uchodźców

  

Już w ubiegłym roku lekarze alarmowali, że wraz z napływem imigrantów do Europy sprowadzone zostaną również groźne zakaźne choroby. Część mediów i polityków bagatelizowała problem, choć napływały niepokojące informacje na ten temat – np. z Belgii, gdzie w jednym z ośrodków dla uchodźców wykryto przypadek gruźlicy. Teraz poważny problem ma Grecja. Musiano wprowadzić tam kwarantannę z powodu licznych zachorowań na malarię.

Okazuje się, że mieli rację ci, którzy ostrzegali, że wraz z uchodźcami w Europie mogą pojawić się groźne choroby.

W dwunastu greckich gminach, położonych w środkowej części kraju, a także na Peloponezie i w okolicach Salonik, wprowadzono właśnie kwarantannę. Od początku tego roku zostało tam zarejestrowanych 65 przypadków zakażeń malarią. Co istotne, większość osób, u których wykryto chorobę, to imigranci.

Chodzi o obcokrajowców, którzy przybyli do Grecji głównie z Półwyspu Indyjskiego i krajów afrykańskich. Jak podają media, część z nich zachorowała na terenie ośrodków dla uchodźców, a inni zarazili się podczas podróży po Afryce. I choć tylko cztery osoby w Grecji  zostały zakażone malarią poprzez kontakt z chorymi, decyzja o kwarantannie podjęto szybko, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Lekarz mówili o takim problemie już rok temu. Alarmowali, że wraz z napływem dużej liczby imigrantów wzrasta ryzyko sprowadzenia do krajów, w których rozlokowani zostaną uchodźcy, różnego rodzaju chorób zakaźnych. Specjaliści ostrzegali wtedy, że może nawet dochodzić do sytuacji, w których w Europie pojawią się ponownie choroby, nie występujące tu od lat.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Portal "Wyborczej" musi zamieścić sprostosowanie - orzekł sąd. Chodzi o publikację o rejestrze pedofilów

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski, Piotr Galant/Gazeta Polska

  

Portal wyborcza.pl musi zamieścić sprostowanie nieprawdziwych informacji o tzw. rejestrze pedofilów. Wczoraj przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie zakończył się prawomocnie proces wytoczony portalowi "Gazety Wyborczej" po kłamliwej publikacji na temat rejestru.

Sąd Apelacyjny oddalił apelację w sprawie o nakazanie publikacji sprostowania. W związku z tym redaktor naczelny wyborczej.pl jest zobowiązany do opublikowania na tym portalu, w terminie 3 dni roboczych (tj. do 21 stycznia 2020 roku), sprostowania o następującej treści:

„SPROSTOWANIE. Nieprawdziwa jest informacja podana w dniu 7 września 2018 r. w artykule „Księża wyjęci z rejestru pedofilów. Dlaczego?”, że księży nie ujawniono w rejestrze. Nie mam żadnego wpływu na publikowane w nim dane, zaś wpis w rejestrze uzależniony jest od rodzaju popełnionego przestępstwa, a wykonywany zawód, czy przynależność do grupy społecznej nie mają żadnego znaczenia. Zbigniew Ziobro”

Sprostowanie ma związek z zawierającą nieprawdziwe informacje publikacją z 7 września 2018 roku, zamieszczoną na pierwszej stronie „Gazety Wyborczej” oraz na portalu Wyborcza.pl. Publikacje zarzucały Ministerstwu Sprawiedliwości, że rejestr pedofilów chroni księży skazanych za pedofilię. Artykuł zawierał kłamstwa i insynuacje, że księża są „wyjęci z rejestru pedofilów”.

W rzeczywistości zamieszczenie w rejestrze, zarówno w części jawnej, jak i niejawnej, zależy tylko i wyłącznie od kwalifikacji czynu dokonanej przez sąd i zawartej w wyroku. Nieprawdą jest, że rejestr stworzono w taki sposób, by nie trafiali tam księża pedofile. Rejestr funkcjonuje w sposób automatyczny – trafiają tam skazani na podstawie wyroków sądów, konkretnych artykułów i paragrafów Kodeksu karnego, zgodnie ze ściśle określonymi przepisami ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym, na mocy której wprowadzony został Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Nie miała i nie ma tu żadnego znaczenia profesja skazanego czy przynależność do jakiejś grupy społecznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts