Dzieła cnót teologicznych

  

16 lat temu dwie dziewczynki, bliźniaczki Mariannę i Olę, spotkała tragedia: zmarł ich tata. Jakby nieszczęść było mało, sto dni po jego śmierci jedna z nich, połykając tabletkę, zachłysnęła się tak nieszczęśliwie, że zapadła w śpiączkę, w której przebywa do dziś. Mama dziewczynek się nie poddała. Dwa lata po wypadku wraz z pewnym ekscentrycznym kapłanem założyła fundację na rzecz dzieci po ciężkich urazach neurologicznych. A dziesięć lat później udało się wybudować klinikę, w której dochodzi do spektakularnych wybudzeń dzieci, którym gdzie indziej nie dawano szans. To uproszczony fragment biografii znanej aktorki Ewy Błaszczyk, założycielki, wraz z ks. Wojciechem Drozdowiczem, fundacji „Akogo”, która z kolei doprowadziła do powstania kliniki „Budzik”. Niedawno i w życiu Oli nastąpił przełom. Poddano ją nowatorskiej metodzie leczenia – w pień jej mózgu wszczepiono stymulatory ośrodkowego układu nerwowego. Ola zaczęła „bardziej spontanicznie reagować”. Choć jej mama o rokowaniach wypowiada się powściągliwie, ja wiem, że to wszystko to i tak cud. Cud cnót teologicznych: wiary, nadziei i miłości.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts