CBA wkracza na lotnisko. Chodzi o szkody na 800 tys. euro

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezesa Portu Lotniczego Lublin SA w Lublinie. Z ustaleń agentów lubelskiej delegatury CBA wynika, że w wyniku nieprawidłowości doszło do szkody majątkowej szacowanej aż na 800 tys. Euro.

Ustalenia kontrolerów z CBA wskazują, że nieuregulowanie w terminie przez PLL SA niewielkich należności wynikających z rozliczeń (ok. 4000 Euro) skutkowało zatrzymaniem przez rumuńską spółkę i nieoddaniem lotnisku aż 100 razy większej kwoty wpłaconej przez port lotniczy na poczet kompensat rozliczeń –  czyli  kaucji w wysokości aż 400 000 Euro. Taką zawarto umowę i znalazły się w niej zapisy umożliwiające takie właśnie działanie rumuńskiego przedsiębiorstwa.

- Zawiadomienie jest efektem zakończonej właśnie kontroli w PLL SA dotyczącej procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem przez Port Lotniczy Lublin SA w latach 2014 - 2016. Sprawa dotyczy umowy zawartej w marcu 2014 r. przez Port Lotniczy Lublin SA  z rumuńskim przewoźnikiem. - informuje biuro prasowe CBA.

Agenci CBA badając dalej współpracę portu lotniczego z tym przewoźnikiem ustalili, że PLL SA sfinansował umowę promocyjną wpłacając z własnego budżetu kwotę 400.000 Euro na konto rumuńskiej firmy, choć pieniądze na promocje powinny pochodzić całkowicie i wyłącznie od prywatnych partnerów handlowych Portu Lotniczego Lublin SA oraz sponsorów, takich jak centra SPA, touroperatorzy -  promocja i reklama miała dotyczyć właśnie ich.
 

- W ten sposób Port Lotniczy w Lublinie właściwie sfinansował działania promocyjne na rzecz podmiotów trzecich płacąc za to 400 000 Euro. CBA wniosło do Prokuratora  Okręgowego w Lublinie o powierzenie przeprowadzenia postępowania w całości lubelskim funkcjonariuszom CBA – informuje CBA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: cba.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Jest zespół do spraw reformy NATO. Anna Fotyga wśród ekspertów

Anna Fotyga / Fotomag/Gazeta Polska

  

Europosłanka Anna Fotyga (PiS) znalazła się w grupie 10 ekspertów, którzy będą pracować nad reformą NATO. Grupę powołał dziś sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.

- Grupa przedstawi zalecenia mające na celu wzmocnienie jedności Sojuszu oraz rozszerzenie konsultacji politycznych i koordynacji między sojusznikami

- napisał Stoltenberg na Twitterze.

Do grupy szef Sojuszu powołał osoby z różnych krajów. Oprócz Fotygi są to: Greta Bossenmaier (Kanada), Anja Dalgaard-Nielsen (Dania), Hubert Vedrine (Francja), Thomas de Maiziere (Niemcy), Marta Dassu (Włochy), Hema Verhagen (Holandia), Tacan Ildem (Turcja), John Bew (Wielka Brytania) i Wess Mitchell (Stany Zjednoczone).

O powstaniu grupy przywódcy NATO zdecydowali w ubiegłym roku podczas szczytu Sojuszu w Londynie. Ma ona przedstawić zalecenia dotyczące wzmocnienia jedności Sojuszu, zwiększenia konsultacji politycznych i koordynacji między sojusznikami oraz wzmocnienia roli politycznej NATO.

NATO podało, że "skład grupy doradzającej sekretarzowi generalnemu w procesie refleksji uwzględnia równowagę płci, odpowiednie doświadczenie oraz rozmieszczenie geograficzne" państw NATO.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts