Inna Trażukowa rosyjska zapaśniczka została pobita przez szefa Federacji Zapaśniczej Rosji tuż po walce z Polką o brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro - podaje rosyjski portal sport-express.ru.

Polka Monika Michalik wygrała z 25-letnią Trażukową w walce w stylu wolnym z wynikiem 6:3.

Tuż po przegranej walce Trażukowa oskarżyła szefa Federacji Zapaśniczej Rosji Michaiła Mamiaszwili o pobicie - podał rosyjski dziennik.

„Była walka o brąz, którą przegrałam. Po zakończeniu zawodów czekał na mnie szef federacji Michaił Mamiaszwili w nietrzeźwym stanie. Rozmawiał ze mną po chamsku i dwa razy uderzył mnie w twarz. Wszystko to miało miejsce przy świadkach. Po przylocie do Rosji zamierzam złożyć zgłoszenie do prokuratury, a także poinformować o zdarzeniu ministra sportu Rosji”

– oświadczyła Trażukowa.

Machalik podkreśliła, że nie będzie tolerować takiego zachowania w stosunku do siebie.

„A co można powiedzieć sportsmence po takiej walce? Inna walczyła bezwolnie, bezdarnie. To jest sportsmenka i ponosi odpowiedzialność za rezultat walki! Ona ma obowiązek godnie wystąpić. Człowiek wychodzi i po prostu nie chce walczyć, robi z medalu „prezent” dla przeciwniczki”

– powiedział Szef Federacji Zapasów Mamiaszwili.

Mamiaszwili skrytykował również Rosjanki Natalię Worobiewę i Waleriję Kobłowę, które zdobyły srebrne medale na Olimpiadzie, nazywając je „zerami” - podaje portal.