Z piątku na sobotę Polacy wywalczyli kolejne medale letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Oktawia Nowacka zdobyła brąz w pięcioboju nowoczesnym. Również trzecie miejsce na podium zajął Wojciech Nowicki w rzucie młotem. Polskim szczypiornistom niewiele zabrakło do awansu do finału. Będą walczyć o brązowy medal.

Oktawia Nowacka po pierwszych konkurencjach (szermierka, pływanie) plasowała się na pierwszym  miejscu. Przewaga była na tyle duża, że po jeździectwie, gdzie zajmowała dziewiątą pozycję nadal zajmowała pierwsze miejsce. W ostatniej konkurencji – bieg połączony ze strzelaniem miała 12 sekund przewagi nad drugą zawodniczką - Francuzką Elodie Clouvel.

Utrzymywała pierwszą pozycję do ostatniego z czterech okrążeni. Wyprzedziła ją wtedy Australijka, która Chloe Esposito i Elodie Clouvel. Polka wbiegła na metę uśmiechnięta jako trzecia, za reprezentantkami Australii i Francji.

Brąz w rzucie młotem zdobył w nocy Wojciech Nowicki. Do finału wszedł z szóstej pozycji. Pierwsze dwa rzuty w konkursie spalił. Później uzyskał 74,94 i 74,97 metrów. Ostatnim rzutem (77,73 m) zapewnił sobie brązowy medal.

Polscy szczypiorniści walczyli do ostatnich chwil z Duńczykami. Nie pomogły jednak liczne interwencje Piotra Wyszomirskiego. Biało-czerwoni oddali spotkanie jedną bramką. W niedzielę będą walczyć z Niemcami o brązowy medal. Początek spotkania o godzinie 15:30.