Twitter na wojnie z terroryzmem

Twitter w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zawiesił 235 tys. kont za promowanie terroryzmu-podaje portal money.cnn.com

Unsplash/pixabay.com/CC0 Public Domain
Twitter w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zawiesił 235 tys. kont za promowanie terroryzmu-podaje portal money.cnn.com

W sumie od połowy 2015 roku, Twitter zawiesił już 360 tys. kont. Wiele z nich powiązanych jest z Państwem Islamskim(IS), które szczególnie aktywnie na Twitterze i innych portalach społecznościowych szerzy propagandę i przyciąga nowych rekrutów.

"Zdecydowanie potępiamy te akty i pozostajemy zobowiązani do wyeliminowania promocji przemocy lub terroryzmu z naszej platformy

- poinformowali właściciele Twittera na blogu.

Twitter wykorzystuje do walki narzędzia informatyczne służące do walki ze spamem, rozszerzone zespoły, które przeglądają nadużycia oraz partnerstwa z organizacjami walczącymi z brutalnym ekstremizmem.

Wysiłki serwisu społecznościowego wydają się działać. Administracja Obamy poinformowała w ubiegłym miesiącu, że oglądalność treści powiązanych z działalnością terrorystyczną na portalu znacznie się zmniejszyła w ciągu ostatnich dwóch lat - podaje CNN.

Jak informuje amerykański portal zarówno Facebook i YouTube również podjęły kroki w ostatnich miesiącach, które doprowadziły do zawieszenia kont lub zablokowania treści udostępnionej przez zwolenników IS.

Zwolennicy IS, w reakcji na blokady kont, posunęli się tak daleko, że zaczęli nawet grozić założycielom Twittera i Facebooka - podaje CNN.

 

 Źródło: money.cnn.com

#Twitter #ISIS #Państwo Islamskie #social media

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo