Wraca śledztwo sprzed lat

  

Śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej zostanie podjęte na nowo – poinformował dziś Prokurator Generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Kobieta 1 marca 2011 roku wyszła z domu. Sześć dni później znaleziono jej spalone zwłoki. Była działaczką społeczną zaangażowaną w obronę eksmitowanych lokatorów.

Pani Brzeska walczyła nie tylko o mieszkanie, ale o godność własną jak i tych, którzy są tak brutalnie traktowani w ramach dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, która spotykała się z pewnego rodzaju biernością ze strony różnych władz, w tym władz miasta Warszawy – mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

Powiedział, że zrobią wszystko, co jest możliwe, aby sprawa śmierci została wnikliwie wyjaśniona. Ocenił, że jest naszym obowiązkiem ministerstwa.

Chciałbym zaznaczyć, że właśnie po to zdecydowaliśmy się połączyć urząd ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, by przestępcy nie mogli spać spokojnie. Dlatego zdecydowałem się od pierwszego dnia, obejmując ten urząd, analizować wiele spraw, które zostały umorzone, zamknięte, by można było do nich wrócić i dać jasny sygnał przestępcom, że nie mogą być pewni dnia ani godziny, kiedy może zapukać do nich prokurator, domagając się odpowiedzialności za krzywdę

 – dodał.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wikipedia.org,300polityka.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl