Gdybyśmy przegrali Bitwę Warszawską

  

Co by się stało, gdybyśmy w 1920 roku przegrali z Armią Czerwoną? Albo – nie chcąc prowokować rzezi Warszawy – poddali się przeważającym siłom wroga? Odpowiedź jest prosta: tzw. „Cud nad Wisłą” zapobiegł holocaustowi Polaków przez sowiecką Rosję.

Przypomnijmy fakty: podczas pokoju (!) na terytorium okupowanym przez bolszewików zagłodzono 8 mln Ukraińców. I zabito 111 tys. obywateli polskich, a drugie tyle wysiedlono do łagrów (1937-1938). Tylko za to, że byli Polakami... A zatem gdybyśmy w 1920 roku poddali się sowietom – zwielokrotniony mord katyński rozpocząłby się o dwie dekady wcześniej. Masowe egzekucje polskich patriotów: oficerów, ziemian, duchownych, naukowców, elit intelektualnych itp. odbywałyby się w całej Rzeczypospolitej, a syberyjskie gułagi zapełniłyby się milionami naszych obywateli... Rusyfikacja Polski trwałaby dwadzieścia lat dłużej. I zapewne byłaby skuteczna.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts