Tym politykom czas już podziękować

  

Po zajęciu centrum dowodzenia Państwa Islamskiego w libijskiej Syrcie siły prorządowe przekazały Włochom dokumenty, świadczące o istnieniu siatki dżihadystów koło Mediolanu, a także informacje o wykorzystaniu napływu nielegalnych imigrantów do przerzucania bojowników IS na nasz kontynent. Jednocześnie włoska komisja parlamentarna ds. służb specjalnych potwierdziła ryzyko wzmożonej obecności islamistów wśród nielegalnych imigrantów, w miarę jak Państwo Islamskie traci terytorium w Libii. Także w ubiegłym tygodniu zastępca dyrektora bawarskiego kontrwywiadu (BayLfV) potwierdził w wywiadzie dla BBC, że znajdują się wśród uchodźców przybyłych do Niemiec grupy bojowe Państwa Islamskiego. A do niedawna liderzy państw unijnych, na czele z Niemką Angelą Merkel i Włochem Matteo Renzim, nie wspominając o tych z Brukseli, zapewniali, że nie należy obawiać się obecności islamskich terrorystów wśród nielegalnych imigrantów. To coś gorszego niż pomyłka, gdyż wiosną ubiegłego roku były już znane bardzo konkretne sygnały wykorzystywania przez islamistów nieskontrolowanego napływu imigrantów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts