Wspólne konto i problemy

  

Mężczyźni więcej zarabiają, a kobiety są skore do ukrywania wydatków i mają częściej dostęp do konta swojego partnera. Obojgu wydaje się, że są bardziej niż partner odpowiedzialni za opłacanie miesięcznych zobowiązań domowych.

Prawie 3/4 osób dokładnie zna sytuację finansową swoją i partnera w związku, a połowie badanych zdarzyło się sprawdzać historię konta towarzysza życia – wynika z badania „Budżety domowe Polaków” zrobionego na zlecenie BIG InfoMonitor i BIK. W niecałych 20 proc. polskich domów partnerzy zarabiają podobne kwoty, w pozostałych dużo więcej zarabiają mężczyźni. Tak uważa 60 proc. mężczyzn i 67 proc. kobiet. Tylko 1 proc. badanych nie wie, ile zarabia osoba, z którą mieszka.

Ponad 60 proc. ankietowanych przyznało, że może korzystać z konta bankowego swojego partnera lub partnerki. Częściej taką możliwość mają kobiety. Dostępu do konta swojej partnerki nie ma 45 proc. mężczyzn. Ponad połowa (51 proc.) osób mających dostęp do konta partnera sprawdza jego wydatki. Jednocześnie prawie 25 proc. badanych chociaż raz ukrywało jakieś zakupy przed partnerem.

Najczęściej zatajane są zakupy ubrań, butów oraz biżuterii – wskazało na to 26 proc. badanych. Na kolejnych pozycjach listy są kosmetyki, drobne przyjemności i prezenty. Wśród 37 proc. osób, które zatajały zakupy, znacznie częściej były kobiety w wieku 25–34 lata (43 proc.). Najbardziej otwarci okazują się mężczyźni między 45. a 60. rokiem życia – ponad 66 proc. z nich, będąc w związku, nigdy nie ukrywało swoich wydatków.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czy Budka słucha tego, co mówi? Wierzy, że Koalicja Obywatelską będzie... jedyną koalicją

Borys Budka i Grzegorz Schetyna / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Nie mamy wrogów po stronie opozycji, wybraliśmy formułę, która w naszej ocenie pozwoli na skuteczną rywalizację z obozem władzy - zaznaczył wiceszef PO Borys Budka. Wyraził też przekonanie, że Koalicja Obywatelska będzie jedyną koalicją w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w czwartek, że Platforma wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych w formule Koalicji Obywatelskiej wraz z Nowoczesną i Inicjatywą Polska. 20 proc. miejsc na listach KO mieliby otrzymać kandydaci "obywatelscy", czyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, eksperci oraz samorządowcy. PSL zapowiedział samodzielny start pod szyldem "PSL - Koalicja Polska".

Tymczasem liderzy Wiosny Robert Biedroń i SLD Włodzimierz Czarzasty ogłosili w czwartek zamiar budowy bloku lewicowego z udziałem Lewicy Razem. O formule startu w wyborach mają poinformować w piątek o godz. 13:00.

Tymczasem Borys Budka na antenie Polskiego Radia 24 przekonywał, że Koalicja Obywatelska... będzie „jedyną koalicją w tych wyborach”.

Na uwagę, że zapowiedziana jest przecież również koalicja lewicy, Budka szedł w zaparte.

Będzie jedna lista lewicowa pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej i druga lista pod szyldem PSL. Z oczywistego względu, chodzi o próg wyborczy.
- podkreślił, dodając, że w przypadku koalicyjnego komitetu wyborczego próg wyborczy wzrasta z 5 proc. do 8 proc.

Po chwili zaczął przekonywać, że Platforma nie ma wrogów w szeregach opozycji i zaczął przekonywać, że nie było innej koalicji poza Koalicją Obywatelską. On tak serio? Wygląda na to, że tak:

Wyciągamy wnioski z przeszłości, my absolutnie nie mamy wrogów po stronie opozycji. Być może uda się stworzyć jedną listę lewicy, być może PSL przekroczy próg wyborczy, to nie są nasi rywale, to nie są nasi przeciwnicy, natomiast wybraliśmy formułę, która w naszej ocenie pozwoli na skuteczną rywalizację z obozem władzy.[...]  PSL, wychodząc z Koalicji Europejskiej, de facto ten projekt zakończyło. Nie było innej koalicji aniżeli Koalicja Obywatelska
- zaznaczył.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl