​Rośnie konkurencja dla imprezy Owsiaka? Sukces festiwalu „Energia Wolności”

  

Eldo, Pelson, KSU, Turbo, 2TM2,3, Oberschlesien, Złe Psy – m.in. te zespoły zagrały wczoraj na gdańskim festiwalu „Energia Wolności”, upamiętniającym kolejną rocznicę polskiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej. – Tylu znakomitych muzyków już od dawna na raz w Gdańsku nie gościło. Pomimo ogromnego zróżnicowania stylistycznego wykonawców, wyczuwało się w ich repertuarze wspólny mianownik – jest nim Polska – podkreśla pomysłodawca festiwalu Grzegorz Ksepko, wiceprezes Energa S.A.

Festiwal „Energia Wolności” ma być przekazem, który jednoczy Polaków, ma pokazywać, że można wspólnie świętować polskie zwycięstwa i polskie sukcesy. Polska bowiem ma być wspólną przestrzenią dla wszystkich. Ma być miejscem, za które wszyscy odpowiadamy, którego wszyscy bronimy – mówi wiceprezes Energi, który podczas koncertu Złych Psów towarzyszył zespołowi na gitarze.

Tak jak obroniliśmy Polskę i Europę przed bolszewikami 96 lat temu, tak teraz musimy dbać o tożsamość narodową, tradycję i wiarę przodków. Popieranie takich postaw jest priorytetem naszej polityki marketingowo-sponsoringowej. Sądząc po reakcji publiczności, jest to właściwy kierunek na przyszłość

– zaznacza Ksepko.

Przed głównym festiwalem odbył się piknik rodzinny. Przed stadionem wystąpiły m.in. Arka Noego, Ania Rusowicz, Kasia Sawczuk, czy Wicked Heads . Dla najmłodszych przygotowano specjalne stoiska i konkursy wiedzy historycznej.

Festiwal ma wpisać się na stałe w kulturalną mapę Trójmiasta.

Tegoroczny Festiwal „Energia Wolności” nie był jedynie jednorazowym upamiętnieniem Bitwy Warszawskiej, lecz zwiastunem nowego, cyklicznego festiwalu kultury. Chcemy, żeby wydarzenie to odbywał się co roku, właśnie 15 sierpnia, w rocznicę jednej z najważniejszych bitew w nowożytnej historii Europy. I żeby miało miejsce właśnie tutaj, w Gdańsku. Przede wszystkim dlatego, że Gdańsk jest miejscem szczególnym, miejscem, w którym historia już nie raz się zaczynała

– dodaje Krzysztof M. Załuski, prezes Fundacji Energa.

Patronami festiwalu są m.in. tygodnik „Gazeta Polska” i portal Niezalezna.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Dziś Q&A z prezydentem Andrzejem Dudą

Zdjęcie ilustracyjne / screen z facebook.com

  

Dziś o godz. 18.00 na Facebooku na profilu kampanijnym odbędzie się kolejna sesja pytań i odpowiedzi (Q&A) z prezydentem Andrzejem Dudą; pytania można zadawać pod postem informującym o sesji.

"Dziś wieczorem serdecznie zapraszam na kolejną sesję pytań i odpowiedzi (Q&A). O godz. 18:00 spotkajmy się online, a ja odpowiem na Wasze pytania, które można zadawać pod postem. Do zobaczenia!"

- napisał prezydent zachęcając do udziału w sesji

Poprzednie sesje pytań i odpowiedzi z prezydentem odbywały się w minione poniedziałki. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts