​Rośnie konkurencja dla imprezy Owsiaka? Sukces festiwalu „Energia Wolności”

  

Eldo, Pelson, KSU, Turbo, 2TM2,3, Oberschlesien, Złe Psy – m.in. te zespoły zagrały wczoraj na gdańskim festiwalu „Energia Wolności”, upamiętniającym kolejną rocznicę polskiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej. – Tylu znakomitych muzyków już od dawna na raz w Gdańsku nie gościło. Pomimo ogromnego zróżnicowania stylistycznego wykonawców, wyczuwało się w ich repertuarze wspólny mianownik – jest nim Polska – podkreśla pomysłodawca festiwalu Grzegorz Ksepko, wiceprezes Energa S.A.

Festiwal „Energia Wolności” ma być przekazem, który jednoczy Polaków, ma pokazywać, że można wspólnie świętować polskie zwycięstwa i polskie sukcesy. Polska bowiem ma być wspólną przestrzenią dla wszystkich. Ma być miejscem, za które wszyscy odpowiadamy, którego wszyscy bronimy – mówi wiceprezes Energi, który podczas koncertu Złych Psów towarzyszył zespołowi na gitarze.

Tak jak obroniliśmy Polskę i Europę przed bolszewikami 96 lat temu, tak teraz musimy dbać o tożsamość narodową, tradycję i wiarę przodków. Popieranie takich postaw jest priorytetem naszej polityki marketingowo-sponsoringowej. Sądząc po reakcji publiczności, jest to właściwy kierunek na przyszłość

– zaznacza Ksepko.

Przed głównym festiwalem odbył się piknik rodzinny. Przed stadionem wystąpiły m.in. Arka Noego, Ania Rusowicz, Kasia Sawczuk, czy Wicked Heads . Dla najmłodszych przygotowano specjalne stoiska i konkursy wiedzy historycznej.

Festiwal ma wpisać się na stałe w kulturalną mapę Trójmiasta.

Tegoroczny Festiwal „Energia Wolności” nie był jedynie jednorazowym upamiętnieniem Bitwy Warszawskiej, lecz zwiastunem nowego, cyklicznego festiwalu kultury. Chcemy, żeby wydarzenie to odbywał się co roku, właśnie 15 sierpnia, w rocznicę jednej z najważniejszych bitew w nowożytnej historii Europy. I żeby miało miejsce właśnie tutaj, w Gdańsku. Przede wszystkim dlatego, że Gdańsk jest miejscem szczególnym, miejscem, w którym historia już nie raz się zaczynała

– dodaje Krzysztof M. Załuski, prezes Fundacji Energa.

Patronami festiwalu są m.in. tygodnik „Gazeta Polska” i portal Niezalezna.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Warszawa: Śmierć na torach przy stacji Ursus-Niedźwiadek

/ By kolejarzwarszawki - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30608948

  

Dzisiaj ok. godz. 11 w okolicy stacji Warszawa Ursus Niedźwiadek pod pociąg PKP Intercity, relacji Gdynia Główna-Gliwice, wtargnęła osoba postronna. Zginęła na miejscu - poinformował Martyn Janduła z PKP PLK. - Ruch pociągów prowadzony jest po torach podmiejskich - dodał.

Jak wyjaśnił PAP Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., do wypadku doszło poza przejściami, w okolicy stacji Ursus Niedźwiadek.

- Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja

 - powiedział Janduła. Poinformował też, że na miejscu pracują służby ratownicze i policja.

Pociąg relacji Gdynia Główna-Gliwice został zatrzymany do wyjaśnienia przez służby przyczyn zdarzenia.

- Pasażerowie pociągu, jak również podróżni znajdujący się na peronach oraz w innych pociągach, są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji i ewentualnych zmianach w kursowaniu pociągów

 – poinformował Janduła. "Ruch pociągów w obu kierunkach prowadzony jest po torach podmiejskich" - dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl