Wielkie święto Energii Wolności w Gdańsku. NASZ PATRONAT

  

Dziś w całym kraju świętujemy 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Na szczególną uwagę zasługuje Energia Wolności Festiwal, który odbędzie się dziś o godz. 17 na gdańskim Stadionie Energa, podczas którego wystąpią m.in. Arka Noego, 2Tm2,3, Ania Rusowicz, młoda gwiazda „Czasu Honoru” Kasia Sawczuk, zespół rockowy KSU, legendarna polska grupa Turbo oraz raper Eldo. Patronat nad wydarzeniem objęły także "Gazeta Polska", "Gazeta Polska Codziennie" oraz nasz portal niezalezna.pl.

Festiwal Energia Wolności to zupełnie nowe wydarzenie na polskiej scenie muzycznej. Kilkugodzinny koncert na błoniach Stadionu Energa będzie niepowtarzalną okazją do wysłuchania i obejrzenia dziesięciu znakomitych zespołów i wokalistów, których twórczość inspirowana jest wartościami chrześcijańskimi i patriotycznymi. Będzie to także okazja do spotkania bliskich, znajomych i wspólnego spędzenia czasu na wielopokoleniowym pikniku rodzinnym.

Ideą imprezy nie jest jednak wyłącznie rozrywka. Data koncertu - 15 sierpnia - ma upamiętniać jedno z największych polskich zwycięstw w historii: Bitwę Warszawską, zwaną „Cudem nad Wisłą”. Bitwa z bolszewikami stoczona została pod Warszawą w dniach 13 – 25 sierpnia 1920 r. Polska armia odniosła w niej historyczne zwycięstwo. Wiktoria ta zadecydowała nie tylko o zachowaniu naszej niepodległości, lecz również zatrzymała rewolucję bolszewicką przed rozlaniem się na Europę Zachodnią.

W pierwszej edycji Festiwalu, która odbędzie na stadionie Energa w Gdańsku wystąpią: Złe Psy Andrzeja Nowaka, 2Tm2,3, Arka Noego, KSU, Turbo, Oberschlesien, Ania Rusowicz, Eldo, Kasia Sawczuk i Wicked Heads.

 

Eksplozja patriotyzmu młodych jest rzeczą wspaniałą. I chcemy ten trend mocno wesprzeć,  pokazać, że można być dumnym z polskości, że nie jest to „nienormalność”, że należy świętować zwycięstwa, a nie tylko honorowe porażki


- mówi o festiwalu  wiceprezes Energa SA, Grzegorz Ksepko. 

Nasz Festiwal doskonale wpisuje się w priorytety nowej polityki marketingowo-sponsoringowej spółek Skarbu Państwa. Te priorytety to właśnie wspieranie edukacji patriotycznej młodzieży oraz rozwijanie jej świadomości historycznej. Przez kilkadziesiąt ostatnich lat patriotyzm był postawą naganną. Teraz, dzięki Bogu, już będzie inaczej 


- dodaje prezes Ksepko.

Festiwal Energia Wolności wspierają także Grupa Lotos oraz Olivia Business Centre. Patronat honorowy nad imprezą objął Instytut Pamięci Narodowej. Impreza realizowana jest pod patronatem Grupy Energa.

Patronat medialny nad Festiwalem objęła Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie oraz portal Niezależna.​

Impreza rozpocznie się dziś o godz. 17:00 na Stadionie Energa Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Zapraszamy! 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,media.energa.pl,facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...


Szef angielskiej służby zdrowia: mniej niż 20 tys. zgonów z powodu epidemii będzie sukcesem

/ Philafrenzy / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

  

Jeśli liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii będzie mniejsza niż 20 tys., można będzie uznać, że kraj dobrze poradził sobie z epidemią - powiedział Stephen Powis, dyrektor medyczny angielskiego oddziału NHS, czyli brytyjskiej służby zdrowia.

W sobotę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu minionej doby, od godz. 17 w czwartek do godz. 17 w piątek, w kraju zmarło 260 osób, wskutek czego łączna liczba zgonów wzrosła do 1019. To najgorszy jak dotąd dobowy bilans zgonów.

"Jeśli uda nam się utrzymać liczbę zgonów poniżej 20 tys., będzie to dobry wynik, choć każda śmierć jest tragedią" - powiedział Powis w czasie codziennej konferencji prasowej poświęconej walce z koronawirusem. Poddającego się kwarantannie premiera Borisa Johnsona zastąpił dziś minister ds. biznesu Alok Sharma.

Powis ostrzegł jednak przed przedwczesnym popadaniem w samozadowolenie i podkreślił, że będzie to możliwe tylko, jeśli wszyscy będą przestrzegać nałożonych przez rząd ograniczeń w kontaktach międzyludzkich i przemieszczaniu się.

"Jeśli uda nam się zmniejszyć tempo przenoszenia, to wirus zacznie się słabnąć. To prosta matematyka. Jeśli zastosujemy się do środków, zobaczymy spadek. Nigdy nie dość przypominania wszystkim, którzy dziś nas oglądają, że możecie uratować życie innych. To naprawdę jest proste. Nauka, która za tym stoi, może być skomplikowana, ale rzeczywistość jest niewiarygodnie prosta. Unikaj kontaktu z innymi, jeśli możesz. Zostań w domu. Jeśli masz symptomy - izoluj się. To spowoduje mniej zgonów i mniejszą presję na NHS"

- podkreślał Powis.

Zapewnił także, że w Londynie - gdzie jest najwięcej zakażeń i zgonów - oddziały intensywnej terapii nie osiągnęły jeszcze maksymalnego obłożenia.

O liczbie 20 tys. zgonów wskutek epidemii po raz pierwszy wspomniał w połowie marca prof. Neil Ferguson, epidemiolog i profesor biologii matematycznej z Imperial College London. W przedstawionym modelu wskazywał, że jeśli Wielka Brytania utrzymałaby politykę mniejszych restrykcji, koronawirus spowoduje śmierć 260 tys. osób, a jeśli nie byłoby ich wcale - liczba zgonów sięgnie 510 tys. Dokument ten doprowadził do zmiany strategii rządu, który ostatecznie zdecydował się na zakazanie wszelkiego przemieszczania się i kontaktów, o ile nie jest to absolutnie niezbędne. Ferguson powiedział wówczas, że uznałby to za sukces, gdyby nowa strategia doprowadziła do utrzymania liczby zgonów poniżej 20 tys.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts