Będzińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców rozboju i pobicia. Dwaj mężczyźni chcąc odebrać wcześniej pożyczone na olbrzymi procent pieniądze, pobili swoją 82-letnią dłużniczkę i jej znajomego.

Do zdarzenia doszło w Będzinie. Dwóch mężczyzn w wieku 35 i 40 lat, chcąc odebrać pożyczone na lichwiarski procent pieniądze od 82-letniej kobiety, postanowili początkowo ją zastraszyć. Agresorzy przyduszali kobietę w jej we własnym domu. Gdy obecny przy tym zdarzeniu mężczyzna postanowił pomóc seniorce, napastnicy zaatakowali i jego.

Dziś już wiadomo, że na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna, który stanął w obronie oszukanej i zastraszonej kobiety, stracił jedno oko. Wezwany na miejsce patrol policji podjął pościg i zatrzymał obu napastników. Jak się okazało, jeden z oprawców był poszukiwany listem gończym za podobne przestępstwa, a ponadto kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wobec drugie sprawcy prokurator zastosował areszt.

Obecnie sprawcy przebywają w zakładzie karnym. Za rozbój oraz pobicie przestępcom grozi nawet 12-letni pobyt w więzieniu.