Międzynarodowe podsumowanie „Anakondy-16”

  

W piątek w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie odbyło się międzynarodowe podsumowanie ćwiczenia Anakonda–16 – informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DO RSZ).

Podczas spotkania przedstawiciele państw sojuszniczych i partnerskich, biorących udział w ćwiczeniu omówili wnioski z prowadzenia strategicznej i koalicyjnej sojuszniczej operacji obronnej, wnioski z części praktycznej ćwiczenia oraz realnego zabezpieczenia przemieszczenia sił przed i po ćwiczeniu – czytamy na portalu DO RSZ.

Wszyscy paneliści podkreślali zgodnie, że ćwiczenie było przede wszystkim sprawdzianem zdolności do prowadzenia działań połączonych, przemieszczenia i zabezpieczenia funkcjonowania znacznych sił sojuszniczych. Dla Polski było także testem zdolności w zakresie wykonywania funkcji państwa gospodarza (ang. Host Nation Support, HNS). 

Jak przypomina Dowództwo Operacyjne, oprócz jednostek, wydzielonych z Sił Zbrojnych RP, w ćwiczeniu udział wzięły wydzielone siły i środki z osiemnastu państw członkowskich NATO oraz z czterech państw partnerskich (Finlandia, Macedonia, Szwecja, Ukraina), Obrona Terytorialna i organizacje pozamilitarne. W Anakondzie aktywnie uczestniczył także Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód i Połączone Dowództwo Wojsk Lądowych NATO w Izmirze. 

– Ćwiczenie Anakonda-16 to wiele części składowych, które złożyły się na wspólny sukces – podsumował podczas swojego piątkowego wystąpienia Dowódca Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód, gen. broni Manfred Hofmann, cytowany przez Dowództwo Operacyjne. 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,DO RSZ

Tagi

Wczytuję komentarze...

CMWP SDP zareagowało na tekst Czuchnowskiego. "Element nieuczciwej walki politycznej"

/ By Szczebrzeszynski - Self-photographed, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10832612

  

W środę "Wyborcza" opublikowała tekst oparty na zeznaniach gangstera Piotra K. ps. "Broda", który zarzuca żonie Zbigniewa Ziobry, Patrycji Koteckiej, kontakty z warszawskim półświatkiem. Na publikację "GW" zareagowało Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. W wydanym oświadczeniu, dr Jolanta Hajdasz, szefowa CMWP, "treść opublikowanego artykułu i sposób jego promocji w mediach, w tym w społecznościowych, wskazuje na to, iż jest on elementem nieuczciwej walki politycznej".

W środę "Gazeta Wyborcza" podała, że podczas przesłuchania, które miało miejsce 2 lipca 2009 r., świadek koronny Piotr K. ps. "Broda" opowiadał przed prokuratorem, że Patrycja Kotecka - obecna żona Zbigniewa Ziobry, a w przeszłości dziennikarka TVP, była związana z ludźmi ze świata przestępczego Warszawy, głównie z gangiem mokotowskim. Według Piotra K., Kotecka służyła gangsterom do rozpracowywania różnych środowisk, a kontakt z Ziobrą miała nawiązać na polecenie mafii.

Jak czytamy na stronie internetowej CMWP SDP, "informacje ujawniane przez media w odpowiedzi na publikację >>Gazety Wyborczej<< potwierdzają, iż w/w artykuł oparty był na kłamstwach i konfabulacjach niewiarygodnych osób. W ocenie CMWP SDP, termin, treść opublikowanego artykułu i sposób jego promocji w mediach, w tym w społecznościowych, wskazuje na to, iż jest on elementem nieuczciwej walki politycznej, której celem jest dyskredytowanie ministra sprawiedliwości i związanego z nim obozu politycznego".

[polecam:https://niezalezna.pl/312843-zeznania-gangstera-na-lamach-wyborczej-i-atak-na-zone-ziobry-politycy-to-poziom-szamba] CMWP SDP na swojej stronie poinformowało także, "iż zgodnie z zasadami Światowej Karty Etyki Dziennikarskiej przyjętej 12 czerwca 2019 podczas 30. Kongresu Międzynarodowej Federacji Dziennikarskiej (IFJ), podstawowym obowiązkiem dziennikarza jest szacunek dla prawdy i prawo opinii publicznej do jej poznania. Spełniając ten obowiązek dziennikarz powinien zawsze przestrzegać zasady rzetelności w zbieraniu i publikowaniu informacji i nie wolno mu wykorzystywać wolności prasy dla partykularnych korzyści. Jest to podstawą zasady wolności słowa w demokratycznym państwie, do której przestrzegania zobowiązani są zarówno przedstawiciele władzy, jak i mediów"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts