W co gra Putin? „Taktyka polega na szantażowaniu Zachodu wojną i odgrywania gołąbka pokoju”

  

Rosja ma plany wynikające z ogromnych inwestycji, które szykują się we współpracy z Turcją. Do tego potrzeba środków. Jak można je uzyskać? Albo szantażując Zachód wojną, albo udając gołąbka pokoju. Najlepsza taktyka polega na szantażowaniu Zachodu wojną, doprowadzenia do przesilenia i następnie odgrywania gołąbka pokoju oczywiście za odpowiednie ustępstwa - mówi portalowi niezalezna.pl Jerzy Targalski, publicysta.

Czy Rosja chce zaatakować Ukrainę, czy tylko robi zasłonę do innych działań?

Te działania mogą prowadzić do walk przygranicznych czyli do serii prowokacji, ale też nie muszą - ponieważ ich celem jest zaognienie sytuacji i zmuszenie Zachodu do ustępstw. Chodzi tutaj o pieniądze. Rosja ma plany wynikające z ogromnych inwestycji, które szykują się we współpracy z Turcją.  Do tego potrzeba środków. Jak można je uzyskać? Albo szantażując Zachód wojną, albo udając gołąbka pokoju. Najlepsza taktyka polega na szantażowaniu Zachodu wojną, doprowadzenia do przesilenia i następnie odgrywania gołąbka pokoju oczywiście za odpowiednie ustępstwa

- uważa Targalski.

Co się stanie jeśli sama akcja propagandowa Rosji nie wystarczy?

Rosja jest gotowa do działań dywersyjnych na granicy, ale nie do wojny, która byłaby dla niej katastrofą, a przecież nikt nie popełnia samobójstwa

- uspokaja publicysta.

Przypominam, że miesiąc temu media informowały o tym, iż Rosja zaatakuje Polskę. Jakoś nie zostaliśmy do tej pory zaatakowani. Gdy ktoś chce zaatakować, to nie mówi o tym głośno. Chodzi w tym o to, aby zmusić psychologicznie innych do ustępstw

- podsumowuje Targalski.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont ulicy Garbary. Wkrótce koniec!

/ poznan.pl

  

Szybkie tempo prac i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót na ul. Garbary w Poznaniu – poinformował poznański magistrat. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się po całej szerokości ulicy.

Celem prac prowadzonych na jednej z głównych poznańskich ulic jest przygotowanie ulicy Garbary do wprowadzenia buspasa. Remont nawierzchni prowadzony jest na lewym pasie jezdni, na odcinku od ulicy Wielkiej do posesji nr 48.

Urząd Miasta Poznania poinformował, że szybkie tempo prac remontowych i sprzyjające warunki atmosferyczne spowodowały zmiany w harmonogramie robót. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to od poniedziałku kierowcy będą mogli poruszać się już po całej szerokości ulicy.

"Następny etap został zaplanowany już od 2 do 7 marca, kiedy drogowcy z Zakładu Robót Drogowych wyremontują prawy pas na odcinku od ulicy Estkowskiego do ulicy Wielkiej. Tydzień przerwy między kolejnymi etapami jest spowodowany koniecznością odtworzenia jezdni pobliskich ulic Mostowej i Wszystkich Świętych wraz ze skrzyżowaniem ulic Wszystkich Świętych i Garbary"

– podał Urząd Miasta Poznania.

Następnie na ulicy wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni środkowego pasa na odcinku od okolic przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Wielkiej. Przy sprzyjającej pogodzie prace te rozpoczną się 7 marca i potrwają tydzień.

Magistrat podał, że kolejne działania na ul. Garbary uzależnione będą od rozpoczęcia robót na ul. Jana Pawła II, gdzie dobudowany zostanie trzeci pas jezdni; od ronda Śródka w kierunku ul. Berdychowo.

Ulica Garbary to jedna z głównych dróg w ścisłym centrum Poznania. Według danych zaprezentowanych przez Urzęd Miasta Poznania, poruszające się nią autobusy czterech linii przewożą dziennie ok. 15 tys. osób. Według rozkładu jazdy autobusy powinny przejechać ul. Garbary w ciągu pięciu minut, ale ze względu m.in. na natężenie ruchu w centrum często zdarzają się opóźnienia. Magistrat wskazał, że wprowadzenie buspasa w tym miejscu pozwoli zminimalizować rozbieżności pomiędzy rozkładowym a rzeczywistym czasem przejazdu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts