W co gra Putin? „Taktyka polega na szantażowaniu Zachodu wojną i odgrywania gołąbka pokoju”

  

Rosja ma plany wynikające z ogromnych inwestycji, które szykują się we współpracy z Turcją. Do tego potrzeba środków. Jak można je uzyskać? Albo szantażując Zachód wojną, albo udając gołąbka pokoju. Najlepsza taktyka polega na szantażowaniu Zachodu wojną, doprowadzenia do przesilenia i następnie odgrywania gołąbka pokoju oczywiście za odpowiednie ustępstwa - mówi portalowi niezalezna.pl Jerzy Targalski, publicysta.

Czy Rosja chce zaatakować Ukrainę, czy tylko robi zasłonę do innych działań?

Te działania mogą prowadzić do walk przygranicznych czyli do serii prowokacji, ale też nie muszą - ponieważ ich celem jest zaognienie sytuacji i zmuszenie Zachodu do ustępstw. Chodzi tutaj o pieniądze. Rosja ma plany wynikające z ogromnych inwestycji, które szykują się we współpracy z Turcją.  Do tego potrzeba środków. Jak można je uzyskać? Albo szantażując Zachód wojną, albo udając gołąbka pokoju. Najlepsza taktyka polega na szantażowaniu Zachodu wojną, doprowadzenia do przesilenia i następnie odgrywania gołąbka pokoju oczywiście za odpowiednie ustępstwa

- uważa Targalski.

Co się stanie jeśli sama akcja propagandowa Rosji nie wystarczy?

Rosja jest gotowa do działań dywersyjnych na granicy, ale nie do wojny, która byłaby dla niej katastrofą, a przecież nikt nie popełnia samobójstwa

- uspokaja publicysta.

Przypominam, że miesiąc temu media informowały o tym, iż Rosja zaatakuje Polskę. Jakoś nie zostaliśmy do tej pory zaatakowani. Gdy ktoś chce zaatakować, to nie mówi o tym głośno. Chodzi w tym o to, aby zmusić psychologicznie innych do ustępstw

- podsumowuje Targalski.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nieprawidłowości przy przetargach dla Poczty Polskiej. Kolejne zatrzymania

/ cba.gov.pl

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Wcześniej - w czerwcu - zatrzymano 11 osób, m.in. pięciu pracowników Poczty, a korupcja ma dotyczyć zamówień na ponad 30 mln zł.

Dwaj zatrzymani przez CBA, to prezes gdańskiej spółki zajmującej się dostawą usług i rozwiązań IT oraz osoba związana z działaniem warszawskiej spółki informatycznej - dowiedziała się PAP.

- Obecnie trwają przeszukania w mieszkaniach zatrzymanych w Gdańsku przez funkcjonariuszy warszawskiej delegatury CBA

 - powiedział PAP rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zatrzymani trafią do nadzorującej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Według śledczych, przy ustawianiu przetargów dla Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, jej przedstawiciele mieli przyjąć, co najmniej 300 tys. zł korzyści majątkowych.

Żaryn przypomniał, że wśród zatrzymanych w czerwcu 11 osób, oprócz pięciu pracowników Poczty - m.in. dyrektora w Centrum Obsługi Finansowej - zastępcy dyrektora Biura Zarządu, zastępcy dyrektora zarządzającego w pionie informatyki i telekomunikacji ds. rozwoju IT, głównego architekta oraz osoby powiązanej biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi przedstawicielami Poczty, byli też przedstawiciele warszawskiej spółki informatycznej.

"Nadal sprawa będzie się rozwijać, jest wielowątkowa i planowane są kolejne zatrzymania" - zapowiedział Żaryn.

W czerwcu Poczta Polska w oświadczeniu zaznaczyła, że zatrzymania, to wynik działającej przy przetargach publicznych "tarczy antykorupcyjnej", a działania organów ścigania wynikają z przekazanych w kwietniu 2018 roku przez Zarząd Poczty Polskiej informacji.

Jednym z zatrzymanych w czerwcu był prezes firmy informatycznej Sygnity. Sąd zdecydował o poręczeniu majątkowym zamiast trzymiesięcznego aresztu. Sygnity informowało, że przekazało Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu dokumentację w związku z prowadzonym śledztwem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl