"Powstańcze śpiewanie" w każdą niedzielę w stolicy

Muzeum Powstania Warszawskiego, wspólnie z Dzielnicą Ochota, zapraszają w każdą "powstańczą" niedzielę (do 2.10.2016) na otwarte spotkania śpiewacze, w których trakcie uczestnicy będą mogli śp

mat.pras.
Muzeum Powstania Warszawskiego, wspólnie z Dzielnicą Ochota, zapraszają w każdą "powstańczą" niedzielę (do 2.10.2016) na otwarte spotkania śpiewacze, w których trakcie uczestnicy będą mogli śpiewem uczcić pamięć o poległych w 1944 roku powstańcach.

Spotkania pod hasłem "Powstańcze śpiewanie" mają amatorski i otwarty charakter. Na początku każdego z nich odbędzie się krótka rozśpiewka, a potem wspólne śpiewanie piosenek związanych z Powstaniem Warszawskim, a także innych tradycyjnych warszawskich piosenek. Zaprezentowane zostaną również historie związane z utworami.

Zajęcia prowadzą:
Agnieszka Pawlik-Regulska
Magister filologii polskiej, germanistka, wokalistka. Jest wnuczką „Kolumba” – ppor. Mikołaja Krzysztofa Sobieszczańskiego, członka Kedywu, uczestnika Powstania Warszawskiego. Śpiewała w różnych zespołach. Dzięki spotkaniu z pianistą Januszem Kanią w 2013 roku zajęła się repertuarem patriotycznym i piosenką aktorską. Przygotowała ok. 30 koncertów poświęconych m. in. Powstaniu Warszawskiemu, Żołnierzom Wyklętym, Powstaniu Styczniowemu, okresowi stanu wojennego, „Solidarności”, podczas których występowała z Januszem Kanią, a także drugim pianistą – Maciejem Cugowskim oraz gitarzystą Przemysławem Gnatowskim. Współpracuje z Grupą Historyczną „Niepodległość", Społeczną Inicjatywą „Dla Powstania” i Stowarzyszeniem Miłośników Kawalerii im. 1. Pułku Ułanów Krechowieckich. Razem z Januszem Kanią nagrała płytę „Miejcie nadzieję” – live koncertu z 13 XII 2013, który odbył się w Okęckiej Sali Widowiskowej.

Janusz Kania
Siostrzeniec Władysława Łabaja, żołnierza wyklętego ps "Drań", "Uciekinier", który w czasie wojny służył w oddziale dywersyjnym AK na Podkarpaciu pod dowództwem kpt. Józefa Lutala "Dyzmy", później kierował oddziałem "Straży" WiN w Sędziszowie Młp., a którego losy opisano m.in. w artykule pt. "Matko, ja zastrzeliłem Waszego syna" dostępnym w Internecie. Doświadczenie zdobywał na kontraktach zagranicznych, w kilku przypadkach prowadząc własne, 2-3 osobowe zespoły. Od 10 lat grywa głównie solo (piano-bar) oraz udziela się jako akompaniator (Ryszard Makowski, Agata Świtała-Świerczewska, Agnieszka Nitka, Marysia Głuchowska, Agnieszka Pawlik-Regulska).

Warsztaty odbywają się we wszystkie „powstańcze” niedziele (do 2.10.2016) w godz. 16-18 w formie otwartych prób w Klubokawiarni „Życie jest fajne” (ul. Grójecka 68). Wstęp bezpłatny. Dołączyć można w dowolnej chwili.

Patronat: Muzeum Powstania Warszawskiego
Warsztaty zorganizowane dzięki wsparciu Dzielnicy Ochota

 

 


Źródło: niezalezna.pl. mat.pras.

#Powstancze spiewanie #Zycie jest fajne #klubokawiarnia #Janusz Kania #Muzeum Powstania Warszawskiego

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo