Kolejne strzały w Rio

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro dostarczają wielu emocji. Nie tylko w związku z rywalizacją zawodników.

Wikimedia Commons/Gabriel Heusi
Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro dostarczają wielu emocji. Nie tylko w związku z rywalizacją zawodników. Wczoraj światem wstrząsnęły wiadomości o ataku na autokar dziennikarzy. Okazuje się, ze to nie jedyny przypadek. W sobotę w pobliżu hali gdzie odbywają się zawody konne odnaleziono kulę. Wcześniej w sobotę strzał z broni przebił dach namiotu prasowego znajdującego się w pobliżu hali.
 
Zagraniczne media donoszą, że strzał został oddany z okolic znajdujących się nieopodal slumsów. Kula przeleciała przez namiot prasowy.
 
Mario Andrada, rzecznik igrzysk w Rio powiedział, że prawdopodobnie celem ataku był sterowiec, który monitoruje bezpieczeństwo z powietrza.

Według sił bezpieczeństwa kula pochodziła ze slumsów. Celem był sterowiec, który ma zamontowane kamery. Źródło z ministerstwa obrony twierdzi, że pierwsze ustalenia wykazały, że kula miała małą prędkość i energię

– podał Andrada.

Naszym głównym zadaniem jest ochrona, kolejnym  informowanie

– dodał.

Hala, gdzie odbywają się zawody konne należy do kompleksu wojskowego. Początkowo uważano, że kula może pochodzić z wojskowej strzelnicy

Incydent wywołał burzę w mediach społecznościowych, jednak dziennikarze nie zaprzestali pracy.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,theguardian.com

#Rio #strzał #namiot dziennikarzy

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo