Wczoraj, 10 sierpnia zmarł Marek Kwiatkowski polski historyk sztuki, profesor nauk humanistycznych, muzealnik i varsavianista. Miał 86 lat.
 
Kwiatkowski urodził się w Caen we Francji 25 kwietnia 1930 roku. Był autorem licznych książek i publikacji. Szkoły i studia wyższe ukończył w Warszawie. W 1960 roku został kuratorem, a w 1970 r. kustoszem Pałacu w Łazienkach Królewskich w Warszawie, gdzie m.in. zorganizował pierwszą w Polsce Galerię Rzeźby Polskiej. Był wieloletnim dyrektorem zespołu pałacowo-ogrodowego w Łazienkach do października 2008 roku.

W 1992 roku uzyskał tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych.
 
W pobliżu swojego XVIII-wiecznego dworu w Suchej utworzył skansen budownictwa staropolskiego – prywatne Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego.
 
W 1983 roku został członkiem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego. Był również działaczem Stronnictwa Demokratycznego. W wyborach w 1988 r ubiegał się o mandat radnego Stołecznej Rady Narodowej. Od 2003 r Wielki Mistrz Kapituły Orderu Świętego Stanisława (z ramienia Stowarzyszenia Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława w Polsce). Był Kawalerem Orderu Uśmiechu, a od lipca 2003 r. Honorowym Obywatelem m.st. Warszawy. W 2005 r. został odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.