Amazon,  największy na świecie sklep internetowy rozpoczął w Indiach, sprzedaż na swojej platformie używanych książek-podaje portal livemint.com.

W sprzedaży znajdzie się ponad 100.000 tytułów w różnych gatunkach, takich jak literatura, romanse, biografie czy podręczniki.

Książki pochodzą od sprzedawców na Amazonie. Książki będą oceniane przez sprzedających w kategoriach "nowy", "dobry" i "do przyjęcia", w zależności od ich stanu. Ta informacja jest widoczna dla klientów w chwili zakupu.

Amazon, obecnie posiada ponad 9400 sprzedawców książek na swojej platformie.

"Z biegiem lat, byliśmy świadkami rosnącego zapotrzebowania na książki. Staraliśmy się dostarczyć klientom większej możliwości ich zakupu. Teraz, entuzjaści czytania w całych Indiach mogą kupić używane książki z taką samą łatwością i wygodą jak w przypadku nowych publikacji" 

- powiedział Noor Patel, dyrektor w Amazon Indie.


Nie wiadomo, jak tanie będą używane książki na platformie. Jednak w ofercie na start, Amazon oferuje bezpłatną wysyłkę do klientów.

Oprócz używanych i nowych książek Amazon w Indiach sprzedaje również e-książki. Biznes, który obejmuje sprzedaż e-czytników i książek elektronicznych urósł trzykrotnie w ubiegłym roku.