Doradca prezydenta Turcji twittuje

  

Reuters zwrócił uwagę na tweet tureckiego deputowanego z rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju oraz doradcy prezydenta Erdoğana, Burhana Kuzu. Wpis dotyczył wypowiedzi kanclerza Austrii Christiana Kerna, który uważa, że należy zakończyć rozmowy akcesyjne z Turcją. Według niego „mamy już wystarczającą wiedzę, by (w sprawie rozmów) powiedzieć, że wciskamy przycisk »reset«”. Ponadto, „wiadomo, że (w Turcji) dochowanie demokratycznych standardów w sposób oczywisty jest niewystarczające, by uzasadniać przystąpienie (jej do UE)... Nie mniej istotne są kwestie gospodarcze, ponieważ gospodarka turecka nazbyt odstaje od średniej europejskiej”. Co rozłoszczony Burhan Kuzu skomentował, używając zwrotu: „H.S. Gavur”, który według powszechnego odbioru znaczy: „spier…, giaurze (czyli niewierny)!”, po czym dodał, że „Unia Europejska się wali. NATO bez Turcji jest niczym”. Zwraca uwagę nie tylko stanowisko kanclerza Austrii oraz brutalny język tak wysoko postawionego tureckiego polityka, lecz i to, że każdy z nich ma rację: Turcja to inny świat, ale Unia się wali, a NATO bez Turcji będzie swoim cieniem.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts