Legia Warszawa już w ubiegłym roku nawiązała współpracę z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, dzięki czemu podopieczni tej organizacji pojawiali się na meczach mistrza Polski. Teraz “Wojskowi” poszli krok dalej, tworząc dla żołnierzy specjalną Trybunę Weterana.

- Jako klub z wojskowymi korzeniami mamy tradycję wojskową zapisaną w naszym kodzie DNA. To zobowiązanie do tego, aby przestrzegać pewnych zasad w życiu codziennym. Mamy świadomość, że nie jesteśmy tylko klubem piłkarskim, lecz także wielką organizacją społeczną, która musi wykorzystywać potencjał zawarty w nazwie Legia - wyjaśnił wiceprezes stołecznych Jakub Szumielewicz.


Na spotkaniu, które odbyło się w Centrum Weterana, poinformowano, że weterani będą mogli chodzić na mecze Legii za darmo, zajmując miejsca na trybunie wschodniej, w sektorze 116. 

- Jest element wspólny między Legią a weteranami. Ten, który przychodzi wszystkim na myśl, to piękne tradycje wojskowe klubu z Łazienkowskiej sięgające czasów odzyskiwania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Dodatkowo Legia sławi dobre imię Polski poza granicami naszego kraju. Cieszy mnie, że warszawski klub chce i potrafi podkreślać tradycje wojskowe z korzyścią dla obu stron - powiedział Bartosz Kownacki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Legia nie pierwszy raz składa hołd ludziom, którzy oddali zdrowie czy życie dla dobra ojczyzny. Podczas niedzielnego meczu z Piastem na trybunach można było spotkać powstańców warszawskich i kombatantów Armii Krajowej. - Chcemy się blisko związać, chcemy pomagać i mieć poczucie, że wspieramy ludzi, którzy naprawdę na to zasługują - wyjaśnił Szumielewicz, który do Centrum Weterana przyniósł koszulkę klubową z numerem 100 i napisem “Weteran”.

Pułkownik Leszek Stępień, dyrektor Centrum Weterana podkreślił, że gesty takie, jak ten Legii, są dla podopiecznych tej organizacji nie do przecenienia. - Budują pozytywne emocje wśród żołnierzy, zwiększają także świadomość społeczeństwa dotyczącą weteranów - wskazał. - W imieniu całej naszej społeczności weteranów pozwolę sobie podziękować Legii Warszawa. Mam nadzieję, że takie podejście, budowanie szacunku do całej społeczności weteranów, zauważą także inne kluby sportowe - powiedział.
Najbliższy mecz Legii, jaki będą mogli obejrzeć żołnierze z Trybuny Weterana, odbędzie się już 20 sierpnia. „Wojskowi” podejmą wówczas Arkę Gdynia.