Wyróżnienie dla polskiego kontyngentu w BiH

W bazie wojskowej BUTMIR w Sarajewie odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia medali żołnierzom, pełniącym służbę podczas XI. Zmiany PKW EUFOR/MTT za udział w operacji ALTHEA.

flickr.com
W bazie wojskowej BUTMIR w Sarajewie odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia medali żołnierzom, pełniącym służbę podczas XI. Zmiany PKW EUFOR/MTT za udział w operacji ALTHEA. Dowódca EUFOR gen. bryg. Friedrich Schrötter wręczył medale 48 żołnierzom i pracownikom wojska z 8 krajów, dziękując za służbę na terenie Bośni i Hercegowiny – informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. 

Jestem dziś z Was bardzo dumny. Chciałbym, abyście i Wy w codziennej służbie, odczuwali tę dumę. Bo żołnierz to obrońca ojczyzny, przed którym każdy powinien pochylić głowę! Życzę Wam wszelkiej pomyślności oraz dużo zdrowia i osobistej satysfakcji ze służby, również tej, pełnionej poza granicami kraju – podkreślił ppłk. Paweł Jędryczka, dowódca XI. Zmiany PKW, cytowany przez oficjalny portal DO RSZ. 

Jak podaje Dowództwo Operacyjne RSZ RP, EUFOR ALTHEA jest operacją Unii Europejskiej, składającą się obecnie z żołnierzy 16 państw UE oraz 5 krajów partnerskich. Jej główne zadania to zapewnienie wsparcia szkoleniowego dla Sił Zbrojnych BiH oraz wspieranie wysiłków władz BiH w celu utrzymania bezpiecznego środowiska, przy jednoczesnym zapewnieniu wsparcia dla ogólnej kompleksowej strategii UE na rzecz BiH.

 Źródło: niezalezna.pl,DO RSZ

 

#Sarajewo #polski kontyngent wojskowy #wyróżnienie

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo