Naimski: Polska energetyka musi iść własną ścieżką

  

Pełnomocnik rządu RP ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej minister Piotr Naimski mówi o wyzwaniach dla istniejącej i planowanej infrastruktury energetycznej w Polsce. W rozmowie z portalem BiznesAlert.pl zapowiada także dokument, który ostatecznie określi kierunek rozwoju polskiej energetyki.

Według ministra zarząd Polskich Sieci Elektroenergetycznych robi wszystko aby uniknąć ryzyka ograniczeń dostaw energii.

- Ograniczenia w zeszłym roku był spowodowane pogodą, a w szczególności niskim stanem wody w Wiśle i koniecznością ograniczenia produkcji w elektrowni w Kozienicach – stwierdził Naimski. - Pod względem technicznym ta kwestia jest obecnie rozwiązywana. Konstruowana jest tymczasowa przegroda na Wiśle, która spiętrzy wodę w taki sposób, aby chłodzenie bloku energetycznego w Kozienicach nie mogło być przerwane. Enea ma w tej chwili pozwolenie na budowę. 

Zdaniem Naimskiego mamy jeszcze problem z elektrownią w Połańcu ale sytuacja tam nie jest aż tak groźna.

- Wszystko wskazuje na to, że możemy w tym sezonie letnim pozostać optymistami - tłumaczy Piotr Naimski.


Naimski poinformował również, iż w ministerstwie energii opracowywane są założenia dla nowej polityki energetycznej Polski.

- To jest sytuacja, w której tak naprawdę musimy brać pod uwagę bardzo wiele czynników, ale być może najważniejsze jest to, że musimy konfrontować polskie interesy z regulacjami oraz strategią, które obowiązują w UE – dodał minister. – Tendencje unijne są często rozbieżne z polską strategią, gdyż na poziomie Brukseli panuje przekonanie, że należy wyrugować węgiel z gospodarki, a w szczególności z energetyki. W Polsce pozostaniemy z węglem w energetyce. Naszym podstawowym założeniem jest to, aby Polska była bezpieczna i suwerenna energetycznie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: biznesalert.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

AOW zablokowana w kierunku Warszawy

/ By Julo - Fotopolska.eu, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22306410

  

Po wypadku auta osobowego zablokowana jest Autostradowa Obwodnica Wrocławia za węzłem Stadion w kierunku Warszawy – podała dyżurna Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Dyżurna poinformowała, że przed godz. 16 za węzłem Wrocław Stadion auto osobowe uderzyło w bariery i z tego powodu AOW w kierunku Warszawy jest zablokowana.

- Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Służby są w drodze. Utrudnienia potrwają przynajmniej dwie godziny

 - podała dyżurna

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl