Obsługa miejskiego monitoringu namierzyła dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. 54 i 53-latek ukradli dwie beczki z piwem z pobliskiego lokalu. Patrol z bydgoskiego Szwederowa zatrzymał ich, gdy w krzakach maskowali swój łup. Obaj byli pijani. 

Do zdarzenia doszło w piątek 5 sierpnia. Pracownicy straży miejskiej zaobserwowali na ulicy Krętej dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukryć metalową beczkę z piwem.
 
Osoby te idąc zataczały się, co wskazywało, że były pod znacznym wpływem alkoholu. Z ich zachowania służby wnioskowały, że niesiona przez nich beczka została najprawdopodobniej skradziona. Mężczyźni próbowali ją zamaskować w zieleni znajdującej się pomiędzy chodnikiem a budynkiem.
 
Powiadomiono policję. Na miejsce pojechał patrol. Policjanci zastali 54 i 53-latka w trakcie maskowania łupu. Na miejscu okazało się, że ukradli dwie beczki. Jedna z nich była już schowana w zieleni kilka metrów dalej.

Obaj zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu. Byli pijani, mieli około dwóch promili alkoholu w organizmie. Śledczy przedstawili im zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.