Pomoc dla Polonii

  

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział powołanie we wrześniu Polonijnej Rady Konsultacyjnej. Opiekę Senatu nad Polonią zapoczątkowano po I wojnie światowej i ma ona nie tylko wymiar sentymentalny, ale i finansowy.

Od 1989 r., kiedy powrócono do tradycji pomocy dla Polonii, wydano na ten cel ponad 850 mln zł. Niestety, w 2012 r. fundusze w wysokości 60 mln rocznie przekazano Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Jak były wydawane przez ministra Radosława Sikorskiego, można dowiedzieć się od organizacji polonijnych, które krytycznie odnosiły się do poprzedniego rządu. Większości nawet nie zapraszano na spotkania w konsulatach, nie mówiąc o wsparciu finansowym. Teraz to się zmieni, ponieważ środki finansowe wracają do dyspozycji Senatu, a w zapowiedź marszałka Karczewskiego, że: „Nic o Polonii bez Polonii” można wierzyć, ponieważ od początku objęcia swojej funkcji przeprowadził wiele rozmów ze środowiskami polonijnymi, czego przykładem mogą być spotkania z przedstawicielami klubów „Gazety Polskiej” z zagranicy. Mam wielką nadzieję, że w gronie Polonijnej Rady Konsultacyjnej znajdzie się przedstawiciel tego środowiska.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts