Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę przestępczą trudniącą się włamaniami do samochodów ciężarowych przewożących markowy towar - informuje portal policja.pl

Funkcjonariusze odzyskali odzież o wartości ponad 1 miliona złotych. Policjanci wraz z celnikami ustalili że kartony z odzieżą skradziono w Niemczech, z naczepy ciężarówki jednej z firm transportowych a kradziony towar przemycali do Polski dostawczymi pojazdami.

Policjanci CBŚ w Gorzowie Wielkopolskim już od dłuższego czasu pracowali nad rozpoznaniem przestępczości transgranicznej.

W okolicach przejścia granicznego w Świecku policjanci zatrzymali pojazd, którym dwóch mężczyzn przewoziło kilkadziesiąt kartonów, a w nich bluzki i chusty markowej firmy. W tym samym czasie policjanci skontrolowali inne auto - lawetę, które ,,pilotowało’’ volkswagena. Jak się później okazało, w nim również przewożono kradziony towar - podaje portal policja.pl

W czasie przeszukania posesji zamieszkiwanej przez jednego z członków grupy policjanci znaleźli w garażu markowy sprzęt AGD: odkurzacze, żelazka, ekspresy do kawy, garnki i części samochodowe, a także narkotyki. Policjanci przypuszczają, że przedmioty te mogą również pochodzić z kradzieży na terenie Niemiec lub innych państw UE.

Czterech mężczyzn pod zarzutem ukrywania rzeczy pochodzących z przestępstwa oraz kradzieży z włamaniem zostało tymczasowo aresztowanych. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.