Prezydentura wypełnionych obietnic

  

Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta na konferencji prasowej podsumowującej pierwszy rok sprawowania urzędu przez Andrzeja Dudę podkreślali, że prezydent wywiązał się ze swoich wyborczych deklaracji.

Odpowiadając na zarzuty krytyków tej prezydentury Małgorzata Sadurska zwróciła uwagę, że złośliwi traktują ten rok jak całą 5-letnią kadencję.

- Pierwszy rok to również działalność w zakresie wypełniania deklaracji. Wiem, żę wszyscy są zainteresowani głownie wypełnianiem deklaracji i rok traktują tak, jakby to było 5-letnia kadencja, ale w tym momencie, biorąc pod uwagę główne punkty programy PAD, możemy powiedzieć, że zostały one zrealizowane. Czy to program 500+, czy zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków, czy ustawa o ochronie ziemi, czy złożenie projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny. Cieszymy się, że rząd dał pozytywne stanowisko. Wierzymy, że po wakacjach prace nad tą ustawa zostaną przyspieszone. To projekt ustawy dot. kwoty wolnej. To wszystkie deklaracje, które padały w kampanii wyborczej i które w ciągu tego roku zostały zrealizowane - tłumaczył Sadurska.

Od chwili objęcia urzędu prezydenta Andrzej Duda odbył już ok 30 wyjazdów zagranicznych. Kontynuuje również wizyty w polskich miastach realizując przedwyborczy postulat, zgodnie z którym planuje odwiedzić wszystkie polskie powiaty.

 - Rok prezydentury to blisko 30 wyjazdów zagranicznych, ale też bardzo duża aktywność w polityce krajowej. Cały czas realizacja tego, o czym mówił prezydent, że chce być blisko z ludźmi. I to, w jaki sposób możemy scharakteryzować pierwszy rok prezydenta Dudy to rok aktywności, obecności i otwartości. Tymi słowami można scharakteryzować to, co przez pierwszy rok prezydent robił. Prezydent dalej kontynuuje to, co zapowiedział w kampanii, że chce odwiedzić wszystkie polskie powiaty – mówiła Małgorzata Sadurksa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,TVP Info,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dramatyczny apel biskupów Ameryki Łacińskiej: To zagraża przyszłości całej planety!

zdjęcie ilustracyjne / Yolanda Coervers; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej zgromadzeni w stolicy Peru, Limie, wezwali rządy Brazylii i Boliwii oraz całą wspólnotę międzynarodową do „podjęcia poważnych środków w celu ratowania płuc świata - płonących od dwóch tygodni lasów Amazonii”.

To, co dzieje się w Amazonii, nie jest tylko sprawą lokalną, lecz wydarzeniem o globalnym zasięgu. Gdy cierpi Amazonia, cierpi cały świat.
- ostrzegli członkowie Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM) w dramatycznym apelu zatytułowanym „Podnosimy głos w sprawie Amazonii”.
 
Biskupi zacytowali słowa papieża Franciszka, który w 2013 roku rozpoczynając swój pontyfikat wzywał w homilii wszystkich ludzi dobrej woli do ochrony dzieła Stwórcy, jakim jest Ziemia.
 
Purpuraci Ameryki Łacińskiej i Karaibów wyrazili na spotkaniu w Limie zaniepokojenie rozmiarami tragedii, jaką stały się „straszliwe pożary niszczące wielką część flory i fauny na Alasce, Grenlandii, Syberii, Wyspach Kanaryjskich, a w szczególny sposób w Amazonii”.
 
Przestrzegają w związku z tą klęską, że pożary obecnie nie tylko pustoszą Amazonię, ale „zagrażają także przyszłości całej planety”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl