Największe światowe linie lotnicze uziemione

  

Wszystkie samoloty amerykańskiej linii Delta Air Lines są uziemione. Przewoźnik poinformował w poniedziałek w komunikacie, że awarii uległ ogólnoświatowy system komputerowy.

Linie realizują loty z USA do Azji, Ameryki Łacińskiej, Europy, na Bliski Wschód oraz połączenia krajowe w Stanach Zjednoczonych.

Delta Air Lines to jedna z największych linii lotnicza na świecie pod względem rozmiaru floty. W 2013 roku przewiozła ponad 120 milionów pasażerów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info,twitter.com,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Handel bez VAT-u w Wólce Kosowskiej

/ mazowieckie.kas.gov.pl

  

Oszustwo podatkowe na podatku VAT zostało wykryte w Wólce Kosowskiej - funkcjonariusze mazowieckiej KAS we współpracy z radomską Komendą Wojewódzką Policji zatrzymali ponad 430 tys. zł w gotówce - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Warszawska IAS podała, że rezultatem wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS), było ujawnienie nielegalnego procederu związanego z handlem towarem importowanym z Chin.

Izba zaznaczyła, że podczas wspólnych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy MUCS oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Radomiu, przeszukano jeden z boksów handlowych na terenie Wólki Kosowskiej. Zarejestrowana była w nim siedziba jednej ze spółek objętych śledztwem. Podczas kontroli zabezpieczono gotówkę w wysokości 91 tys. USD, 15 tys. zł, i 15 tys. euro, na łączną kwotę 432 tys. zł oraz dokumentację księgową firmy. Zebrane materiały zostały zabezpieczone przez zespół techników kryminalistyki.

Dodano, że z zabezpieczonych dowodów wynika, że spółka importowała towary handlowe z Chin, a nie kupowała ich w Polsce, co miały potwierdzać wykazywane w składanych deklaracjach tzw. „puste” faktury. Ujawnione dokumenty potwierdzają, że podejrzana spółka od 2016 r. prowadziła nierzetelnie księgi podatkowe i zaniżała obroty osiągane z handlu wyrobami odzieżowymi produkowanymi w Chinach. Prezesowi firmy, obywatelowi Chin postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego polegającego na podaniu nieprawdy w celu uszczuplenia należnego podatku.

„Przedmiotowa sprawa jest przykładem efektywnej walki z przestępczością godzącą w uszczuplenia skarbu państwa” – powiedział cytowany w komunikacie naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego Wojciech Pawlak.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Naczelnik MUCS w Warszawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts