Wsparcie z Ziemi Świętej

  

Od 6 sierpnia ub.r. w każdą miesięcznicę zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy przy Grobie Pańskim w Jerozolimie odprawiana jest msza święta. Co miesiąc, zawsze o poranku, msza za Polskę i polskiego prezydenta.

Ta tradycja rozpoczęła się spontanicznie w Polsce od całonocnego czuwania w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy w przeddzień zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Czuwanie prowadził franciszkanin o. Kazimierz Frankiewicz, jeden z 12 strażników Grobu Pańskiego w Jerozolimie. I to właśnie on zapoczątkował i prowadzi comiesięczne msze święte za Polskę i prezydenta w Jerozolimie. Nie jest sam, są one koncelebrowane przez polskich kapłanów mieszkających w Jerozolimie lub przybywających z pielgrzymkami. Uczestniczą w nich polskie siostry zakonne ze zgromadzeń w Jerozolimie i polscy pielgrzymi. Wybór Andrzeja Dudy na prezydenta wielu Polaków przyjęło za cud. Teraz Polacy modlą się za niego, utożsamiając jego sukces z pomyślnością ojczyzny. To dla prezydenta ogromne zobowiązanie. Ale te comiesięczne msze w Ziemi Świętej pokazują też coś jeszcze. To, że opozycja wciąż kompletnie nie rozumie, co się właściwie rok temu w Polsce wydarzyło.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts