Krzysztof Czabański: W TVP nastąpiły chaotyczne ruchy kadrowe

  

– Uznaliśmy, że jest to czas na pokazanie żółtej kartki po to, żeby Jacek Kurski i władze telewizji przygotowały dla niej realistyczny plan naprawczy – zaznaczył szef Rady Mediów Narodowych na antenie telewizji Republika. Krzysztof Czabański był gościem Tomasza Sakiewicza w programie „Polityczna kawa”.

Mamy do czynienia z dużym zamieszaniem medialnym wokół Telewizji Polskiej i decyzji podjętej przez Radę Mediów Narodowych. Przypominam, że odwołanie prezesa TVP nastąpi albo z dniem rozstrzygnięcia konkursu, albo 15 października. Reszta to spekulacje medialne – podkreślał Czabański.

Jakąś część tego zamieszania medialnego biorę na siebie. To była moja wina i pewna zła komunikacja z mediami, kiedy jeszcze trwało posiedzenie Rady Mediów Narodowych. Powinienem w ogóle nic nie mówić do momentu zakończenia posiedzenia. To dla mnie nauczka na przyszłość, ale fakt, że to zamieszanie przybrało później formę interesowną, to już inna sprawa – dodał przewodniczący RMN.

Mówiąc o decyzji Rady dotyczącej prezesa TVP wyjaśnił: – Uznaliśmy, że jest to czas na pokazanie żółtej kartki po to, żeby Jacek Kurski i władze telewizji przygotowały dla niej realistyczny plan naprawczy.

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego, w Telewizji Publicznej brakuje przejrzystości finansowej. – Pieniądze, gdzieś i nie wiadomo jak, wychodzą – mówił szef RMN w TV Republika. – Na pierwszy rzut oka tego nie widać, a ludzie z zewnątrz nie zdają sobie sprawy, jak dziwny jest obrót tymi pieniędzmi. Zrobienie dobrego programu musi kosztować i te pieniądze powinny być wydane na programy, a nie na chałturę – tłumaczył gość Tomasza Sakiewicza.

Zwrócił również uwagę na to, że w TVP nastąpiły „chaotyczne ruchy kadrowe”. Później się z nich wycofywano. – Być może były trafne, nie wiem tego. Proszę mnie nie zmuszać do wypowiedzi, które mogą być odczytane jako próba nacisku na władze telewizji. Jest Zarząd, Rada Nadzorcza i to oni za to odpowiadają – podkreślił.

Czabański zaznaczył też, że konkurs ma nie tylko wyłonić dobrych ludzi do zarządzania telewizją. – Będę rekomendował, żeby po wyłonieniu Zarządu rozpisano kolejne konkursy na najważniejsze stanowiska w TVP – mówił.

Według Czabańskiego, komuś zależy na wykreowaniu konfliktu. – Mam wrażenie, że ktoś z wewnątrz naszej formacji buduje wewnętrzny konflikt, którego tak naprawdę nie ma, w sensie sporu politycznego. Jest merytoryczna debata na temat kształtu mediów publicznych i sposobu postępowania – powiedział szef RMN w TV Republika.

OBEJRZYJ "POLITYCZNĄ KAWĘ"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożar w Wieluniu. Zginął mężczyzna

/ jackal211 / Pixabay

  

- 48-letni mężczyzna zginał w pożarze mieszkania, który wybuchł w piątek nad ranem w domu wielorodzinnym w Wieluniu – poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu kpt. Grzegorz Kasprzyczak.

Straż zgłoszenie o pożarze otrzymała w piątek ok. godz. 4:00 nad ranem. Płonęło mieszkanie na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego domu wielorodzinnego przy ul. Młodzieżowej w Wieluniu.

"Podczas przeszukania lokalu, w którym wybuchł ogień, uczestniczący w akcji strażacy odnaleźli ciało 48-letniego mężczyzny. Mieszkanie uległo częściowemu spaleniu. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zaprószenie ognia przez ofiarę"

– przekazał kpt. Kasprzyczak.

Dodał, że na korytarzu budynku była zamontowana czujka tlenku węgla i dymu, która ostrzegła pozostałych lokatorów o niebezpieczeństwie. Część z mieszkańców ewakuowała się przed przyjazdem strażaków, a kolejnym ośmiu osobom w wydostaniu się z domu pomogli ratownicy.

W działaniach brało udział blisko 40 strażaków. Dokładne okoliczności pożaru wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts