Papież Franciszek mianował abp. Salvatore Pennacchio nowym nuncjuszem apostolskim w Polsce.
 
Arcybiskup Pennacchio urodził się w 1952 roku w Marano koło Neapolu. 18 września 1976 roku otrzymał święcenia kapłańskie i został przydzielony do diecezji Aversa. W tym samym roku rozpoczął przygotowanie do służby dyplomatycznej na Papieskiej Akademii Kościelnej.

Po uzyskaniu doktoratu z filozofii, został skierowany do pracy dyplomatycznej przy Stolicy Apostolskiej (15.04.1979). Pracował na placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej w Panamie, Etiopii, Australii, Turcji, Egipcie, Jugosławii i Irlandii.

28 listopada 1998 roku został mianowany przez Jana Pawła II nuncjuszem apostolskim w Rwandzie oraz arcybiskupem tytularnym Montemarano. Sakry biskupiej 6 stycznia 1999 udzielił mu papież Jan Paweł II.

20 września 2003 został nuncjuszem w Tajlandii, Singapurze, Kambodży, Laosie, Birmie, Malezji i Brunei. 8 maja 2010 został przeniesiony przez papieża Benedykta XVI do nuncjatury w Indiach będąc równocześnie akredytowanym w Nepalu. 6 sierpnia 2016 r. papież Franciszek mianował go nuncjuszem apostolskim w Polsce w miejsce abpa Celestino Migliore.

Oprócz włoskiego, zna również język francuski, angielski i hiszpański.
 
Herb Arcybiskupa Salvatore Pennacchio

(Fot. nuncjatura.pl, Nolite timere - Nie bójcie się)