​Literatura z Goćkiem

Nowa odsłona Literatury na trzeźwo z Piotrem Goćkiem w Telewizji Republika.

TV Republika
Nowa odsłona Literatury na trzeźwo z Piotrem Goćkiem w Telewizji Republika.

7 sierpnia o godzinie 17.00 wraca na antenę Telewizji Republika program „Literatura na trzeźwo”. Cotygodniowe programy  prowadzić będzie Piotr Gociek – znany dziennikarz, publicysta oraz pisarz.

– W zamierzeniu ma być to program, który będzie patrzył na literaturę bardzo szeroko: znajdzie się w nim miejsce i na literaturę non-fiction, komiks, dziecięcą i to co wszyscy uważają za literaturę. Nie będzie to kalejdoskop premier tylko problemowe ujęcie zjawisk w literaturze – powiedział Piotr Gociek.

Pierwszy odcinek „Literatury na trzeźwo” poświęcony będzie Powstaniu Warszawskiemu. Wśród zaproszonych gości znajdą się między innymi – Michał Wójcik – współautor książki o ostatnim cichociemnym  Aleksandrze Tarnawskim – „Ostatni”, czy Marcin Ciszewski – autor książki „Powstanie warszawskie  – wędrówka po walczącym mieście”, beletryzowanej historii napisanej na podstawie znanego filmu – koloryzowanych kronik z powstania warszawskiego. Nie zabraknie nowości rynku księgarskiego.

W kolejnych odcinkach cyklu Piotr Gociek będzie gościł interesujących autorów zarówno literatury faktu, jak i powieści czy innych nurtów polskiej literatury. Pojawią się też debiutanci warci zauważenia, wydawcy, czy ważne wydarzenia kulturalne. W każdym odcinku znajdą się informacje o nowościach wydawniczych.

Odcinki „Literatury na trzeźwo” nagrywane będą w oryginalnych, nietypowych miejscach, korespondujących z tematyką konkretnych odcinków.

Powrót „Literatury na trzeźwo” jest możliwy dzięki dofinansowaniu, jakie telewizja otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Literatury na trzeźwo #TV Republika #Telewizja Republika #Piotr Gociek #literatura

red.
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo