Kłamstwa niemieckich mediów o Polce zamordowanej przez uchodźcę z maczetą

  

W niektórych niemieckich mediach pojawiły się sugestie wskazujące, że sprawa zabójstwa Polki wynika z romansu, że była w ciąży ze sprawcą. Chciałbym powiedzieć, że na tym etapie śledztwa nic na to nie wskazuje. W każdym razie na pewno nie była w ciąży – stwierdził dziś w Radiowej Jedynce minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Chodzi o Jolantę z Małopolski, która padła ofiarą uchodźcy w niemieckim mieście Reutlingen koło Stuttgartu. 
 
24 lipca media informowały o kolejnym zamachu w Niemczech. Ofiarą miała paść, jak podawał „Bild", Polka. Portal dziennika informował, że zabita kobieta była w ciąży. 

Atakującym okazał się syryjski „uchodźca”. W sieci błyskawicznie rozeszły się wieści kolportowane przez niemieckie media, że Polka była partnerką jej oprawcy. Dodatkowo spekulowano nawet, czy to nie jego dziecko nosi pod sercem. Wszystko okazało się bzdurą.

CZYTAJ WIĘCEJ: Seria zamachów w Niemczech. A media unikają słów "terror", "islam", "uchodźca"

Minister Zbigniew Ziobro opowiedział o ustaleniach polskiej prokuratury.

Na moją prośbę polska prokuratura podjęła bezpośrednie kontakty ze stroną niemiecką. Uzyskaliśmy profesjonalną odpowiedź oraz gotowość do współpracy. Strona niemiecka zaakceptowała możliwość udziału polskiego prokuratora w czynnościach śledztwa na miejscu oraz przesłuchania świadków

– podał Ziobro.
 
Mówił również o wątpliwościach co do okoliczności zabójstwa.

Wydaje się to dość istotne, ponieważ trafiły do nas wątpliwości co do przedstawiania okoliczności zamordowania polki maczetą. W niektórych niemieckich mediach pojawiły się sugestie wskazujące, że sprawa zabójstwa Polki wynika z romansu, że była w ciąży ze sprawcą. Chciałbym powiedzieć, że na tym etapie śledztwa nic na to nie wskazuje. W każdym razie na pewno nie była w ciąży z Arabem, który dopuścił się morderstwa

– mówił Zbigniew Ziobro.
 
Prokurator Generalny stwierdził, że wydaje się, że krzywdzi się zmarłą w tragiczny sposób Polkę jej rodzinę potwierdzając tego rodzaju niesprawdzone informacje, które później okazują się nieprawdziwe.

Mamy do czynienia z kryzysem uchodźczym na terenie krajów UE, niektóre kraje przyjęły zbyt dużą liczbę uchodźców, nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa swoim obywatelom, a później tworzy się legendy, by skierować myślenie na inny tor co do przyczyn śmierci - w tym wypadku Polki, matki czworga dzieci

– powiedział dziś Ziobro.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Jolanta z Małopolski - ona padła ofiarą uchodźcy z maczetą

Prokuratura będzie dbała o to, by dbać o dobre imię osoby zmarłej, która sama nie może się bronić. Nie możemy akceptować pomawiania, sugestii, które mogą być insynuacyjne. Najpierw trzeba fakty zweryfikować, później o nich mówić, zwłaszcza, że wiemy już na pewno, że wymysłem były informacje podawane przez niektóre media niemieckie, że Polka zamordowana w tak okrutny sposób przez uchodźcę, islamskiego fanatyka być może była w ciąży

– podkreślił minister.

45-letnia Polka i syryjski uchodźca pracowali razem barze serwującym kebaby w Reutlingen.
 
Śledztwo ws. śmierci Polki w Reutlingen prowadzone jest równolegle w Polsce i w Niemczech.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

RCB o kolejnych utonięciach

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Wczoraj w Polsce utopiły się dwie osoby - poinformowało dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB przestrzega przed spożywaniem alkoholu i brawurą nad wodą.

Jedna osoba utonęła wczoraj w woj. dolnośląskim i jedna w woj. warmińsko-mazurskim. Od 1 kwietnia w całym kraju utonęły już 293 osoby.

"Pamiętajcie, że najczęściej przyczynami wodnych tragedii są: alkohol i brawura. Dlatego, gdy będziecie wypoczywać nad zbiornikami wodnymi, nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa"

- przypomina RCB na Twitterze.

RCB przestrzega, by nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu i po środkach odurzających, ani nie skakać do wody w nieznanych miejscach. Pływać można tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Nie należy wypływać na materacu daleko od brzegu, ani pływać bezpośrednio po zjedzeniu posiłku. Należy stosować się do poleceń ratowników oraz pamiętać o założeniu kapoka na łódce, kajaku i rowerze wodnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl