Zaatakował duchownego. Usiłował go udusić. „Powinieneś się mnie bać, bo jestem Arabem”

  

W Kartagenie (Hiszpania) doszło do ataku na duchownego. Marokańczyk, w wieku około 35 lat, zaatakował w kawiarni zakonnika. Zaczął krzyczeć „powinieneś się mnie bać, bo jestem Arabem”. Złapał za łańcuszek z krzyżykiem chcąc udusić ojca. W jego obronie stanęli kelner i klienci lokalu. Napastnik uciekł, jest poszukiwany przez policję. To kolejny przypadek ataku na duchownych w Europie Zachodniej.

Pod koniec lipca dwóch islamistów zamordowało we Francji 84-letniego księdza. Zamach miał miejsce w kościele podczas odprawiania mszy świętej. Z kolei 1 sierpnia w Belgii w mieście Lanaken uchodźca starający się o azyl w Holandii pchnął nożem 65-letniego księdza.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Kartagenie w południowo-wschodniej Hiszpanii - franciszkanin oczekiwał w kawiarni na swoją rodzinę. Podszedł do niego około 35-letni mężczyzna, jak się później okazało – Marokańczyk i zaczął wykrzykiwać: „powinieneś się mnie bać, bo jestem Arabem” używając przy tym licznych wulgaryzmów. Napastnik złapał za krzyż na piersi zakonnika i usiłował go udusić.

Z pomocą przybiegł kelner. Marokańczyk uderzył go szklaną butelką w głowę, po czym odłamkami starał się atakować franciszkanina. W obronie duchownego stanęli klienci kawiarni. Napastnik uciekł. Jest poszukiwany przez policję.

Okazało się, że zbrodniarz ma na imię Mohamed. W trakcie ataku był pijany. Pracował w kilku restauracjach w tym mieście.

Atak był powodowany ideologicznie i był ewidentnym przykładem chrześcijanofobii – ocenił zaatakowany franciszkanin, którego cytuje wprost.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Raport o wirusie 2 razy dziennie

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/OrnaW

  

Raportowanie na temat zakażeń koronawirusem odbywa się teraz dwa razy na dobę, w sobotę nie został pominięty żaden komunikat – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Dotąd dane o liczbie nowych zakażeń i stwierdzonych zgonów z powodu COVID-19 spływały trzy razy dziennie: rano, po południu i wieczorem. W sobotę resort zdrowia podał dwa komunikaty, ostatni, popołudniowy po 17.30.

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami, że w sobotę komunikat wieczorny został pominięty, ministerstwo wyjaśniło, że przeszło na raportowanie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi w trybie dwa razy na dobę.

"Nadal otrzymujecie Państwo komunikaty z danymi na bieżąco po zaraportowaniu przez sanepid"

– poinformowano.

Komunikat z najnowszymi danymi ma być podany o godzinie 10.00.

Dotąd w Polsce stwierdzono 3627 przypadków zakażeń koronawirusem, 79 osób zmarło. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts