Dziś w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa odbyło się spotkanie sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosza Kownackiego z wiceprezesem Zarządu Legii Warszawa Jakubem Szumielewiczem, który poinformował o  założeniach nowego projektu klubu skierowanego do weteranów.

- Mamy tradycję wojskową, która coś oznacza. Nie chcemy tylko grać w piłkę. Jesteśmy wielką organizacją społeczną, która musi wykorzystywać potencjał do tego, żeby wspierać ludzi. (…) Wojsko Polskie jest nam bardzo bliskie, a weterani są osobami, które wykazały się czymś najwyższym, żeby budować bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Mając świadomość jak wielką cenę czasem płacą, chcemy wykonać symboliczny gest w postaci otwarcia Trybuny Weterana. (…) Ta decyzja ma aprobatę całej naszej organizacji. Chcemy oddawać cześć ludziom, którzy potrafili oddać swoje zdrowie dla Ojczyzny - powiedział Jakub Szumielewicz.

Podczas spotkania do zbiorów znajdujących się w Sali Tradycji przekazana została również klubowa koszulka z numerem 100.

Jestem wzruszony, że mogę uczestniczyć w tej uroczystości. (…) Najpopularniejszy polski klub, tak jak weterani, sławi dobre imię Polski poza granicami kraju, buduje również markę Polski. Cieszy mnie, że ten klub potrafi i chce podkreślać swoje tradycje wojskowe.  Bardzo serdecznie dziękuję za ten symboliczny gest przekazania koszulki oraz za decyzję o utworzeniu Trybuny Weterana. To szczególne wyróżnienie i oddanie hołdu tym wszystkim, którzy służyli krajowi poza jego granicami

- powiedział Bartosz Kownacki.

Słowa podziękowania w imieniu całej społeczności weteranów na ręce wiceprezesa Zarządu Legii przekazał dyrektor Centrum Weterana płk Leszek Stępień.