Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni dr Mirosław Różański wziął dzisiaj udział w omówieniu końcowym ćwiczenia pod kryptonimem Anakonda-16, które odbyło się w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie – poinformował oficjalny portal DG RSZ. 

Generał Różański skupił się na analizie przebiegu części praktycznej ćwiczenia tzw. LiveEx, za którą był bezpośrednio odpowiedzialny. W szczególności omówił wnioski w zakresie zabezpieczenia szkolenia w Ośrodkach Szkolenia Poligonowego a także współdziałania w kontekście sprzętu i procedur – informuje DG RSZ. Podkreślił, że w swych ocenach opierał się przede wszystkim na przekazach jakie otrzymał od dowódców ćwiczących oraz z wysuniętych stanowisk dowodzenia. 

Powinniśmy wsłuchiwać się w głosy osób, które na co dzień się daną działalnością zajmują i stosować się do ich sugestii – zaznaczył Dowódca Generalny RSZ.  Wskazywał, że wnioski powinny być jak najszybciej wdrażane, a wówczas o wiele łatwiej będzie ćwiczenia planować, organizować i prowadzić.

Warto dodać, że omówienie końcowe zorganizowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DO RSZ).