Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział poważne zmiany w pracy prokuratury. Ziobro polecił też wszczęcie śledztwa ws. zaniechań prokuratorów. „Postawa prokuratury nie może być bezduszna, biurokratyczna” - oznajmił szef resortu sprawiedliwości.

Na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro podkreślił, że prokurator ma zawód z misją, a „dla osób bez empatii nie ma miejsca w szeregach prokuratury”.

- Poleciłem wszczęcie śledztwa w sprawie zaniechań prokuratorów, którzy zostali przez organy dyscyplinarne uniewinnieni – oznajmił Zbigniew Ziobro.

 

- Zaniechania prokuratorów do tej pory często spotykały się z pobłażliwym traktowaniem organów dyscyplinarnych. Nie ma mojej zgody na pobłażliwość w działaniu prokuratorów. Broniąc rzetelnych, będę surowy wobec zaniedbujących obowiązki. Poleciłem wszczęcie śledztwa w sprawie zaniechań prokuratorów, którzy zostali przez organy dyscyplinarne uniewinnieni. Przykład - kobieta błagała prokuraturę o pomoc, czuła się zagrożona. Została zamordowana, bo prokuratura działała opieszale. Nie ma mojej zgody na tak nieodpowiedzialne zaniechania prokuratorów. Ta konferencja to sygnał że będę analizował takie sprawy – mówił Zbigniew Ziobro.