Wątpliwi strażnicy pamięci

  

Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich Zbigniew Galperyn był zarejestrowanym TW, na czele związku stoi posiadający teczkę tajnego współpracownika Zbigniew Ścibor-Rylski. W jego ścisłym gremium zasiada zaś osoba, która w PRL‑u była we władzach propagandowej organizacji kombatanckiej ZBoWiD.

Jak widać, organizacji mającej strzec pamięci Powstania przewodzą osoby, które nigdy nie wyjaśniły, skąd ich obecność w archiwach SB. Ale to norma w III RP. Podobnie dzieje się i w innych organizacjach, jak Federacja Rodzin Katyńskich, gdzie też są osoby niechlubnie odnotowane w archiwach SB albo powiązane z establishmentem postkomunistycznym III RP. Takie organizacje mają swój wkład w utrwalaniu pookrągłostołowego porządku i niestety są wykorzystywane, gdy trzeba uderzyć we władzę, o ile pochodzi ona z PiS‑u. Zawsze w imię apolityczności.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts