Małpy wykradły... tajne wojskowe dokumenty

  

Małpy wykradły tajne dokumenty z wojskowego obozu Terendak, położonego 23 km od Malakki w Malezji. Jak do tego doszło? Zwierzęta obezwładniły kuriera, który dostarczał akta do obozu, zabrały mu je i uciekły.

Po kilku sekundach małpy wspięły się na drzewo i zniknęły z łupem. 33-letni kurier nie miał w starciu ze stadem szans, a po ich ataku musiał otrzymać pomoc lekarską. 

Dyrektor parku narodowego w Malakce przyznaje, że małpy w tym regionie słyną z zuchwałości i agresji. Stadami atakują nieraz ludzi gromadzących się w miejscach publicznych i meczetach.

Skradzionych dokumentów nie odnaleziono. Nie wiadomo, czego dotyczyły, ale na pewno były sklasyfikowane jako "tajne".

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: themalaymailonline.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Środowiskowy dom samopomocy powstanie w Kalwarii Zebrzydowskiej

/ pixabay

  

W Kalwarii Zebrzydowskiej (Małopolskie) powstanie środowiskowy dom samopomocy, z którego będzie mogło korzystać blisko 30 niepełnosprawnych osób. Przedstawiciel kalwaryjskiego magistratu Tomasz Baluś poinformował, że dom będzie gotowy do końca 2021 r. ŚDS powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka zdrowia.

Samorząd Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymał na tworzenie Domu wsparcie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 1 mln zł w 2019 r. i 600 tys. w 2020 r. Burmistrz Augustyn Ormanty podpisał już umowę w tej sprawie.

„Urząd miejski jest w trakcie przygotowywania projektu budowlanego. Dom zostanie wybudowany do końca 2021 r.”

– powiedział Baluś.

O powstanie takiego miejsca od dłuższego czasu wnioskowali mieszkańcy, opiekunowie osób niepełnosprawnych, a także radni. W ośrodku niepełnosprawni będą uczyć się samodzielności, umiejętności niezbędnych w codziennym życiu; będą też mogli przygotować się do pracy zawodowej.

„W Domu niepełnosprawni będą rozwijali swoje zainteresowania i uczyli się różnych życiowych umiejętności - rozwiązywania problemów, w tym kształtowania pozytywnych relacji z bliskimi, sąsiadami, z osobami spotykanymi w życiu codziennym, np. na zakupach, w środkach komunikacji publicznej, urzędach czy instytucjach kultury”

– dodał Baluś.

Środowiskowy dom samopomocy świadczy usługi w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi i treningów umiejętności społecznych, polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym. Kalwaria Zebrzydowska położona jest w powiecie wadowickim. Mieszka w niej 4,6 tys. mieszkańców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl