Czy to koniec szarej strefy na rynku paliw?

  

Prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw. To kolejny akt prawny po projekcie Ministerstwa Finansów, którego celem jest rozprawienie się z przestępcami działającymi w branży paliwowej. Tym razem chodzi jednak o zaostrzenie zasad wykonywania koncesjonowanej działalności w sektorze energetyki. Cieszy determinacja rządu w uszczelnianiu systemu podatkowego i koncesyjnego. Cieszy, że sprawy od lat niezałatwione (szara strefa w branży paliwowej kwitnie w najlepsze od 2011 r.) znajdują rozwiązania w projektach ustaw – czy to rządowych, czy poselskich. Ustawa ma zapewnić transparentność działań podmiotów na rynku paliw poprzez wprowadzenie obowiązków sprawozdawczych oraz jawnych rejestrów i wykazów, wzmocnić kompetencje kontrolne organów, w tym w szczególności prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, oraz zaostrzyć dotąd nieadekwatne do skali wyłudzeń kary. Jeszcze dziś bowiem działalność bez wymaganej koncesji zagrożona jest ledwie grzywną do 5 tys. zł, choć oszustwa podatkowe idą w setki milionów. Oby nowe regulacje były skutecznie egzekwowane.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts