Możesz kupić auto papieża!

  

Podczas pobytu w Polsce papież Franciszek korzystał z kilku aut osobowych. Jeden z nich trafi na licytację, a środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii, przebywających w obozach w Libanie.

To będzie bardzo nietypowa aukcja - każdy może bowiem stać się właścicielem jednego z samochodów o numerach rejestracyjnych: K1 POPE, K2 POPE, K3 POPE i K4 POPE, które były używane przez papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży. Licytacja zacznie się 1 sierpnia. Auto, które trafi na licytację zostanie poświęcone przez metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

"Organizatorzy aukcji, Caritas Archidiecezji Krakowskiej w ramach projektu #‎Misericordes, bardzo na to liczą, skoro fiata, którym papież Franciszek podróżował podczas pielgrzymki po Stanach Zjednoczonych kupił za sporą sumę na aukcji charytatywnej jeden z dilerów tej marki" - podaje polsatnews.pl

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,polsatnews.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włochy: Nie żyje już 100 lekarzy zakażonych koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Parentingupstream/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Do 100 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem - podała dziś krajowa federacja Izb Lekarskich. W ciągu ostatniej doby zmarło czterech następnych lekarzy rodzinnych.

Podając ten bilans federacja podkreśliła, że wśród ofiar pandemii są lekarze czynni zawodowo, a także ci emerytowani, którzy powrócili do praktyki w związku z obecnym kryzysem i brakiem personelu.

Wcześniej informowano, że zmarło też 26 pielęgniarzy i pielęgniarek.

Łącznie zakażonych koronawirusem jest ponad 12 tysięcy pracowników włoskiej służby zdrowia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts