Prezydent Duda odznaczył Powstańców

  

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął uroczystości związane z 72. rocznicą Powstania Warszawskiego. Odznaczył weteranów walczących w 1944 roku.

W dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2016 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach związanych z obchodami 72. rocznicy Powstania Warszawskiego.

W sobotę o godzinie 11.00 miała miejsce uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych uczestnikom Powstania Warszawskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego, Park Wolności.
 




Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poległ w walce o fotel po Junckerze, a teraz się żali: „Posłuchali Polski i Węgier. To ich decyzja”

Zdjęcie ilustracyjne / By Donald Trung Quoc Don (Chữ Hán: 徵國單) - Wikimedia Commons - © CC BY-SA 4.0 International.(Want to use this image?)Original publication ?: --Donald Trung 『徵國單』 (No Fake News ?) (WikiProject Numismatics ?) (Articles ?) 20:06, 16 May 2019 (UTC) - Prac

  

Mimo zakrojonej na dużą skalę kampanii i poparcia europejskiej lewicy Frans Timmermans przegrał walkę o fotel szefa Komisji Europejskiej. Dziś otwarcie przyznał, że jest takim obrotem sprawy rozczarowany. - W szczególności szereg krajów, w których rządzą politycy Europejskiej Partii Ludowej, zdecydował, że będzie popierać stanowisko premierów Polski i Węgier. To ich decyzja - przyznał dziś obecny wiceszef KE.

W zeszłotygodniowym głosowaniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu Niemka Ursula von der Leyen została wybrana na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej. Za von der Leyen zagłosowało 383 europosłów, przeciwko jej kandydaturze było 327, od głosu wstrzymało się 22. 

[polecam:https://niezalezna.pl/267587-timmermans-zostal-zdiagnozowany-jest-politykiem-opetanym-to-jest-niebezpieczne-dla-calej-europy]

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości poparli w głosowaniu niemiecką kandydatkę.

Dziś do swojej porażki w wyścigu do fotela szefa Komisji Europejskiej odniósł się Frans Timmermans.

"Oczywiście, jest to rozczarowujące, jeśli nie zostało się wybranym na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Jednak to kraje podejmują własne decyzje, kierując się własnymi interesami. Takie stanowisko podjęły. Inne kraje decydują, czy będą popierać to stanowisko, czy nie"

- powiedział dziś Timmermans na konferencji prasowej w Brukseli.

[polecam:https://niezalezna.pl/280276-co-zadecydowalo-o-poparciu-przez-pis-kandydatki-na-szefowa-ke-zlotowski-zdradza-szczegoly]

"W szczególności szereg krajów, w których rządzą politycy Europejskiej Partii Ludowej, zdecydował, że będzie popierać stanowisko premierów Polski i Węgier. To ich decyzja. Tak to wygląda w polityce"

– dodał rozżalony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl